Jako fotograf sportowy wykonuję zdjęcia sportowe na siłowni lub w plenerze we Wrocławiu.

Dlaczego sesja na siłowni, a nie w studio fotograficznym?

Czym jest studio fotograficzne? To pusta przestrzeń z tłem i sztucznym oświetleniem fotograficznym. Często na sesje zdjęciowe przynosimy różne rekwizyty, a nawet budujemy skomplikowane scenografie. Wszystko po to, by studio udawało jakieś inne miejsce. A gdyby tak wziąć to, co jest niezbędne ze studia i przenieść w gotową scenografię? Mając ze sobą mobilne oświetlenie błyskowe, mogę wykonywać zdjęcia sportowe w hali sportowej, na siłowni, w parku czy gdzie dusza zapragnie! Na siłowni znajdziemy wiele świetnych rekwizytów do zdjęć sportowych czy zdjęć kulturystycznych jak: hantle, sztangi czy atlas kulturystyczny. Jeśli jesteś trenerem personalnym, trenerem fitness czy kalisteniki, to wykonując sesję zdjęciową na siłowni uzyskasz portret pokazujący Cię w naturalnym środowisku sportowca dbającego o sylwetkę.

fotograf sportowy, sesja sportowa, zdjęcia sportowe, Wrocław, sesja fitness, kulturystyczna, bodybuilding, trener personalny

Oczywiście są też i minusy kiedy fotograf sportowy pracuje poza studiem fotograficznym. Sprzęt trochę waży, a jego rozłożenie w nowym miejscu trwa dobre 30-40 min. Całe szczęście przed sesją będziesz chciał się trochę rozgrzać i spompować 😉 W czasie kiedy fotograf sportowy będzie walczył ze sprzętem oświetleniowym, rozpakowując go i rozstawiając, ty możesz zrobić rozgrzewkę przed sesją sportową
fotograf sportowy, fotografia sportowa, sesja sportowa, mięśnie, sylwetka, fit, fitness, bodybuilding, trener personalny, kulturystykaZdjęcia sportowe — jaki aparat posiadam?

fotografia michał lis sprzęt canon 5d mark iv profesjonalne obiektywy z serii lObecnie pracuję na pełnoklatkowym aparacie marki Canon 5d Mark IV. Dlaczego jest to ważne? Aparat ten dysponuje matrycą o rozdzielczości 30 milionów pikseli, co pozwala na bardzo duże wydruki zdjęć. Mam w domu wydruki o rozmiarach 100x70cm z tego aparatu i są one świetnej jakości. Oczywiście trzydzieści milionów pikseli nie ma większego znaczenia w przypadku publikacji zdjęć w mediach społecznościowych takich jak Instagram, Facebook czy nawet Tinder. Na małym wyświetlaczu nie będzie widać tej rozdzielczości, ale każdy dostrzeże piękne światło, które modeluje sylwetkę.

Zdjęcia sportowe poradnik fotografa sportowego — jak się ubrać na sesję sportową?

Zdecydowanie, jeśli chcesz pokazać muskulaturę i rzeźbę ciała, to nie warto jej zasłaniać T-shirtami. Oczywiście podczas sesji możesz się przebierać i wybrać ubrania, które zasłaniają ją tylko częściowo jak podkoszulki. Ponieważ większość moich zdjęć sportowych ma ciemne, przytłumione lub czarne tło można się pokusić o jaśniejsze stroje. Oczywiście jako fotograf sportowy mogę tylko zasugerować różne rozwiązania kolorystyczne, co nie oznacza, że nie da się sfotografować czarnej odzieży na czarnym tle, by wyglądało to dobrze. Zresztą, mam kilka przykładów, spójrzcie!

fotograf sportowy, fotografia sportowa, sesja sportowa, mięśnie, sylwetka, fit, fitness, bodybuilding, trener personalny, kulturystyka fotograf sportowy, fotografia sportowa, sesja sportowa, mięśnie, sylwetka, fit, fitness, bodybuilding, trener personalny, kulturystyka

Sesja sportowa w plenerze, czy jest możliwa?

fotograf_sportowy_sportowa_sesja_zdjęciowa_w_plenerzeW przypadku każdej sesji portretowej w plenerze, to pogoda jest wyznacznikiem możliwego terminu wykonania zdjęć. Choć można wykonać kilka zdjęć w deszczu dla ciekawego efektu, to spędzenie godziny czy dwóch w strugach wody nie jest najlepszym pomysłem. Natomiast pochmurny dzień, to idealne warunki do zdjęć sportowych. Fotograf sportowy może zabrać ze sobą przenośny sprzęt oświetleniowy, by wydobyć mięśnie z sylwetki. Również w słoneczny dzień można wykonać sesję sportową, ale dla najlepszego efektu, należy ją zrobić o zachodzie słońca, wówczas światło słoneczne jest najbardziej plastyczne i będzie łatwiej je łączyć z błyskiem lamp fotograficznych. W pochmurny dzień pora dnia na sesję sportową nie ma znaczenia. Bez względu na warunki w plenerze, profesjonalny fotograf sportowy stanie na wysokości zadania!

fotograf_sportowy_sportowa_sesja_zdjęciowa_w_plenerze

Fotograf sportowy — cena sesji zdjęciowej

Sprawdź cenę sesji sportowej we Wrocławiu poniżej. W osobnym artykule również przedstawiam swoją ofertę i cennik. Pamiętaj, że do podanej ceny, należy doliczyć cenę biletu jednorazowego na siłownię.

Szczegóły oferty - cena

2h FOTOGRAFOWANIA

Być może uda nam się skończyć sesję sportową szybciej. Pozowanie bywa męczące, dlatego warto przeprowadzić sesję sprawnie.

podczas sesji powstaje więcej zdjęć

Zdjęcia do obróbki wybieracie za pośrednictwem galerii internetowej

10 gotowych zdjęć

Zdjęcia sportowe poddane autorskiej obróbce otrzymacie w formie linku do pobrania plików JPG w pełnej rozdzielczości.

krótki termin realizacji

Gotowe zdjęcia w formie cyfrowej 2 do 3 dni od terminu sesji.

cena – 1000 zł

Z możliwością dokupienia dodatkowych ujęć w cenie 50zł/szt.