Zdjęcia Pole Dance tym razem powstały w Retro Pole Dance and Fitness Academy w Poznaniu. Jakiś czas temu dzieliłem się już efektami z sesji w Lejdis Studio w Łodzi.  Tym razem, przed moim obiektywem stanęło dziesięć utalentowanych dziewczyn z pasją, które chciały na zdjęciach pokazać swoje umiejętności. Godziny pełne wysiłku, często wiele miesięcy, a nawet lat treningów. Wszystko po to, by móc wykonać te niezwykle wyglądające figury pole dance. Każda z dziewczyn przygotowała pięć figur, które odpowiednio oświetlone i uchwycone w teatralnym stylu wyglądają bardzo efektownie. Takie zdjęcia pole dance są super!

sesja zdjęciowa pole dance, pole dance poznań, łódź, wrocław, figury pole dance do zdjęć

Figury pole dance do zdjęć – inspiracje pole dance

Figury pole dance do zdjęć

sesja zdjęciowa pole dance, pole dance poznań, łódź

Efekty sesji pole dance w Retro Pole Dance w Poznaniu

Klimat sesji Pole Dance był jasno określony. Z czarnego tła, za pomocą mocno kontrastowego oświetlenia starałem się wydobyć sylwetki dziewczyn ułożonych w figury pole dance na rurze. W porównaniu do dziewczyn ja miałem bardzo łatwe zadanie. Z palcem na spuście migawki wyczekiwałem odpowiedniego momentu, by wstrzelić się ze zdjęciem. Nawet jeśli nie potrafisz jeszcze długo utrzymać pole dance figury, to zdjęcie może się udać. Potrzebuję dosłownie chwili, by wykonać zdjęcie, ponadto zawsze możemy skorzystać z pomocy koleżanki, która przytrzyma, poprawi i w odpowiedniej chwili usunie się z planu zdjęciowego. Dlatego zdjęcia Pole Dance są możliwe, nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tańcem na rurce.

Próby i błędy – sesja pole dance

Nie zawsze udawało się wykonać figurę za pierwszym razem. Z pozycji oglądającego ten spektakl, łatwo jest rzucić, coś w stylu „noga trochę wyżej!” ?, ale to nie jest takie proste. Na szczęście mieliśmy wystarczająco dużo czasu i każda z dziewczyn po kilku próbach wykonała komplet zdjęć.

sesja zdjęciowa pole dance, zdjęcia pole dance poznań, łódź

Figury pole dance – sesja w Retro Pole Dance – Poznań

Na pocieszenie, powiem, że niektóre “proste figury pole dance” wyglądają czasem równie ładnie, co te nad ustawieniem, których trzeba się mocno natrudzić. To dobra wiadomość dla dziewczyn, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem artystycznym na rurze, a chciałyby już pochwalić się swoimi umiejętnościami. Mimo wszystko, zanim przyjdziesz na sesję, upewnij się, że jesteś w stanie wykonać zaplanowane wcześniej figury.

sesja zdjęciowa pole dance, zdjęcia pole dance poznań, łódź, sesja zdjęciowa pole dance, pole dance poznań, łódź, wrocław, figury pole dance, układy pole dance, figura, taniec na rurkach, figury pole dance do zdjęć

Pole dance – figury w duecie

Dobrym pomysłem jest też przygotowanie zdjęć figur na telefonie, tak żebym miał wyobrażenie, o tym co chcesz pokazać. Mimo, że zdążyłem się przekonać, że każda z figur ma swoją nazwę, to jakoś nie mam pamięci do nich i wolę najpierw ją zobaczy. Mogę wówczas skorygować ustawienie światła i być przygotowanym do zdjęcia.

sesja zdjęciowa pole dance, pole dance poznań, łódź, wrocław,figury pole dance do zdjęć

Figury Pole Dance – sesja w Retro Pole Dance Poznań

Po co mi w ogóle taka sesja? – taniec na rurze – zdjęcia pole dance

Profesjonalna sesja Pole Dance to świetna okazja, by pokazać światu umiejętności, na których zdobycie poświęciło się mnóstwo czasu i energii. Co prawda, potrzeba wiele determinacji, systematyczności i samozaparcia by efekt był zadowalający, ale gdy się uda – satysfakcja jest ogromna. Wiem, że codziennie robicie sobie zdjęcia i filmy przy pomocy smartfonów, ale to nie to samo! Chyba zgodzicie się, że efekty, jakie można uzyskać dzięki jednolitemu tłu i odpowiedniemu oświetleniu są zdecydowanie lepsze!

sesja zdjęciowa pole dance, pole dance poznań, łódź, wrocław, figury pole dance do zdjęć

Mając gotowe zdjęcia, można je wydrukować w dużym formacie i powiesić na ścianie np. w formie fotoobrazu na płótnie lub fotoplakatu. Innym pomysłem, jeśli jednak wolisz zdjęcia zachować dla siebie, jest choćby wywołanie ich. Oczywiście publikacja w mediach społecznościowych jak Facebook czy Instagram jest kolejną opcją do rozważenia. pole dance wrocław, poznań, łódź

Wracając na plan zdjęciowy – sesja pole dance

Jak widzicie, część z figur pole dance była wykonana statycznie. Natomiast niektóre udało się uchwycić w ruchu, podczas obrotu. Schemat był bardzo prosty. Kolejne osoby przychodziły wcześniej by się trochę rozgrzać i porozciągać, w międzyczasie mogły zobaczyć, jak radzą sobie ich koleżanki.

sesja zdjęciowa pole dance, pole dance poznań, łódź, wrocław, figury pole dance

Mimo iż mieliśmy ustalony harmonogram zdjęć, a każda osoba przychodziła na wyznaczoną godzinę, zdarzały się podmiany osób na planie. Szczególnie kiedy zmęczenie dawało się we znaki i  kolejna próba wykonania figury kończyła się fiaskiem. Wówczas na rurkę wskakiwała na chwilę kolejna osoba. W ten sposób nie traciliśmy czasu na przestoje i powstawały kolejne zdjęcia pole dance.

zdjęcia pole dance poznań, łódź, figury pole dance

Nad prawidłowym wykonaniem figur czuwała właścicielka Retro Pole Dance – Monika (na zdjęciu powyżej) – której z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie i pomoc w organizacji sesji.

sesja zdjęciowa pole dance, pole dance poznań, łódź, wrocław, sesja zdjęciowa pole dance, pole dance poznań, łódź, wrocław, figury pole dance, układy pole dance, figura, taniec na rurkach, figury pole dance do zdjęć

Zdjęcia pole dance – figury

Często wykonując takie trudne figury – mięśnie i ścięgna są napięte do granic możliwości – łatwo wtedy zapomnieć o mimice twarzy, ale dziewczyny poradziły sobie świetnie. A nawet, gdy w ferworze walki zapomniały o uśmiechu, ja lub Monika trzymaliśmy rękę na pulsie, rzucając coś w stylu: “hej, jeszcze musisz być hepi hepi!!!”.

figury pole dance do zdjęć

Pole Dance – sesja od kuchni

Z perspektywy fotografa, taka sesja to wiele godzin z aparatem w ręku, ale również czas przed i po sesji – przecież przenośne studio fotograficzne wraz z tłem i oświetleniem studyjnym trzeba wnieść i zainstalować w przestrzeni, która zwykle służy do treningu i prowadzenia zajęć. Każde studio tańca jest inne, czasem pojawiają się problemy i ograniczenia, ale do tej pory udawało mi się wychodzić obronną ręką z takich sytuacji.

pole dance, poznań, łódź, wrocław, figury pole dance do zdjęć

Jednym z koniecznych kroków podczas organizacji sesji w studio tańca jest demontaż części rurek pole dance, by zrobić miejsce na plan zdjęciowy. Niby prosta sprawa – rury są wyjmowalne, ale na wszystko potrzeba czasu i należy o tym pamiętać. Jeśli w studiu jest sporo okien, a nie ma rolet, które umożliwiłyby zaciemnienie sali, musimy dodatkowo zadbać o ich zasłonięcie. Co prawda podczas takich sesji posiłkuję się światłem błyskowym, to w słoneczny dzień bezpośrednio wpadające światło słoneczne może być problemem, dlatego wolę się wcześniej przygotować i zabezpieczyć okna.

pole dance, sesja zdjęciowa pole dance, pole dance poznań, łódź, wrocław, figury pole dance, układy pole dance, figura, taniec na rurkach, figury pole dance do zdjęć

Podsumowując, sesję pole dance mogę wykonać w Waszym studiu tańca zarówno dla kursantek, jak i dla instruktorek pole dance. Wykonywałem już takie zdjęcia pole dance w Łodzi i Poznaniu i Katowicach, ale po niedawnej przeprowadzce na Dolny Śląsk z chęcią wykonam taką sesję we Wrocławiu. Najpierw uzgadniamy szczegóły sesji i zbieramy chętnych, następnie ustalamy harmonogram. Ja przyjeżdżam ze swoim sprzętem i działamy! Zwykle taka sesja zajmuje wiele godzin, a te zdjęcia pole dance, które robiłem do tej pory powstawały w weekend. Zapraszam do współpracy!

Jeśli jesteście ciekawi innych realizacji, poniżej przedstawiam linki do pozostałych wpisów nie tylko w klimacie Pole Dance, ale również w szerszym – sportowym: