Dziś bardziej niż kiedykolwiek trzeba się wyróżnić na rynku nieruchomości. Bez względu na to, czy posiadasz dom lub mieszkanie na sprzedaż lub wynajem musisz przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Jednym z coraz bardziej popularnych sposobów są zdjęcia z drona oraz ujęcia filmowe wykonane dronem, które pokazują nieruchomość czy też inwestycję z góry.

zdjęcia z drona, fotografowanie z drona

W tym artykule przedstawiam 8 korzyści wynikających z wykorzystania dronów do fotografowania domów, całych osiedli, lokali usługowych czy też posiadłości na wynajem we Wrocławiu i okolicach. Postaram się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalisty, który wykona dla Państwa ujęcia dronem.

Postaram się również odpowiedzieć na pytania jakie mogą się pojawić przed skorzystaniem z usług dronowych. Jednocześnie po zapoznaniu się z moim portfolio i artykułem zapraszam do skorzystania z moich usług na terenie Wrocławia, Oleśnicy i okolic.

1. Niecodzienna perspektywa – efekt zaskoczenia i zwiększenie atrakcyjności nieruchomości poprzez zdjęcia wykonane dronem

Zdjęcia z drona i filmy wykonane dronem zapewniają unikatowe spojrzenie na daną nieruchomość. Ujęcia z ptasiej perspektywy mają ogromną przewagę nad ujęciami wykonanymi z ziemi, ale również mogą stanowić świetne uzupełnienie dla zdjęć wnętrz wykonywanych w klasyczny sposób.

Zdjęcia z powietrza dają potencjalnym klientom  dokładniejsze zrozumienie rozkładu funkcjonalnego samej nieruchomości  ale i najbliższego otoczenia.

Zwykle nie mamy możliwości spojrzenia na nasze otoczenie z lotu ptaka, dlatego często ujęcia wykonane dronem są już na starcie bardziej atrakcyjne, decyduje tutaj efekt zaskoczenia. Nawet znana okolica, może wyglądać zupełnie inaczej jeśli pokażemy ją z większej wysokości.

zdjęcia z drona, fotografowanie z drona

Z góry można pokazać nie tylko dom, ale jego najbliższe sąsiedztwo. Dobra lokalizacja nieruchomości to jeden z kluczowych czynników branych pod uwagę przez kupujących czy też wynajmujących nieruchomości zarówno krótkoterminowo jak i tych którzy myślą o wynajmie w długim terminie.

Profesjonalny film z drona:

2. Ocena atrakcyjności nieruchomości na odległość

Fotografie z drona oraz filmy kręcone za pomocą dronów pozwalają obejrzeć nieruchomość przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu i przyjazdu na miejsce.

Na początkowym etapie poszukiwania nieruchomości, zdjęcia i filmy pokazujące nie tylko nieruchomość ale jej najbliższe otoczenie mogą mieć kluczowe znaczenie podczas rozważania potencjalnych decyzji zakupowych.

W dzisiejszym świecie czas to niezwykle cenne aktywo i jeśli możemy zaoszczędzić czas jak i pieniądze wydane na paliwo celem dojazdu, to jest to dodatkowy atut takiego ogłoszenia.

zdjęcia z drona, fotografowanie z drona3. Szybsza sprzedaż lub wynajem poprzez wyróżnienie się na tle konkurencji

Ponieważ zdjęcia z drona jak i wideo z powietrza zapewniają niecodzienną perspektywę, to łatwiej jest się wyróżnić na tle konkurencji. Wiele ogłoszeń nadal nie zawiera profesjonalnych zdjęć.

Zdjęcia nieruchomości, a w szczególności filmy wykonane z powietrza są jeszcze rzadkością, nie każdy deweloper czy inwestor z branży budowlanej zdaje sobie sprawę z mocy jaką mają fotografie wykonane dronem.

Potencjalny kupujący, kupuje oczami, jeśli nieruchomość prezentuje się korzystnie na zdjęciach, to zdecydowanie zwiększa to szansę na szybką sprzedaż.

zdjęcia z drona, fotografowanie z drona4. Dokładniejsze przedstawienie nieruchomości poprzez zdjęcia z drona

Dzięki ujęciom z drona można pokazać nieruchomość w dokładniejszy sposób, spojrzenie z góry pozwala zobaczyć szczegóły, które nie są widoczne z ziemi.

Pozwala to dokładniej zapoznać się z nieruchomością i jej otoczeniem oraz uniknąć nieporozumień, co z punktu widzenia kupującego korzystnie wpływa na proces poszukiwania i zakupu nieruchomości.

Czasem obiekty znajdujące się w najbliższym otoczeniu uniemożliwiają lub znacząco utrudniają wykonanie dokładnych zdjęć przedstawiających cały budynek.

Ponadto dobre zdjęcia z drona, to nie zawsze ujęcia z dużej wysokości, fotografując z bliska możemy zwrócić uwagę na rozmaite szczegóły.

zdjęcia z drona, fotografowanie z dronazdjęcia z drona, fotografowanie z drona5. Wysoka jakość zdjęć i wideo

Jakie są rozdzielczości i jakość zdjęć i filmów wykonanych przy użyciu dronów?

Dzisiejsze drony mimo swojego niewielkiego rozmiaru i wagi oferują zdjęcia wysokiej rozdzielczości i o profesjonalnej jakości.

Ze zdjęć wykonanych z powietrza można z łatwością uzyskać wydruki w dużym formacie, co oznacza, że na potrzeby stron internetowych, portali społecznościowych takich jak Instagram czy Facebook ich jakość jest więcej niż zadowalająca.

Zwykle gotowe zdjęcia są w formacie 12 megapikseli, co w zupełności wystarczy do większości zastosowań, ale jest również możliwość uzyskania zdjęć w rozdzielczości nawet 48 megapikseli.

Jeśli chodzi o wideo, to większość dzisiejszych dronów pozwala na nagrywanie materiałów w rozdzielczości 4K, choć w Internecie standardem nadal jest o połowę niższa rozdzielczość Full HD 1920x1080p.

usługi dronowe wrocław, fotografowanie nieruchomości z powietrza6. Zdjęcia z drona i ujęcia z powietrza – przyszłościowe rozwiązanie

Wraz ze wzrostem popularności dronów, na rynku nieruchomości będzie pojawiało się coraz więcej zdjęć i filmów wykonanych z ptasiej perspektywy, za pomocą drona.

Dlatego już teraz warto się wyróżnić i nie zostawać w tyle, podczas gdy inni idą z duchem czasu.

usługi dronowe wrocław, fotografowanie nieruchomości z powietrza7. Oszczędność czasu i dodatkowe możliwości

Nie zawsze otoczenie nieruchomości sprzyja możliwościom sfotografowania jej w tradycyjny sposób, przy użyciu aparatu fotograficznego i statywu.

Wysokie budynki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie, duża ilość zaparkowanych samochodów czy banery reklamowe na pierwszym planie, te wszystkie elementy mogą utrudniać wykonanie zdjęć nieruchomości w tradycyjny sposób.

Zmiana wysokości fotografowania jaką daje użycie drona pozwala znacząco zmienić perspektywę przez co elementy, które z poziomu wzroku przeszkadzają w stworzeniu udanego zdjęcia zostają zepchnięte na dalszy plan.

Dzięki temu w szybszy sposób operator drona może uzyskać zadowalający efekt.

Dron ma prawie nieograniczone możliwości poruszania się w przestrzeni, więc uzyskanie różnych perspektyw i ciekawych zdjęć jest znacznie prostsze.

usługi dronowe wrocław, fotografowanie nieruchomości z powietrza

Zdjęcia wykonane dronem pozwalają spojrzeć na inwestycję z lotu ptaka, ujęcia top down doskonale ilustrują zagospodarowanie otoczenia danej inwestycji.

usługi dronowe wrocław, fotografowanie nieruchomości z powietrza8. Fotografowanie postępów prac na budowie podczas powstawania inwestycji.

Budowa osiedli domów jednorodzinnych, domów w zabudowie szeregowej, domów wielorodzinnych czy bloków mieszkalnych to długotrwały proces.

Kupujący często podejmują decyzję o zakupie jeszcze podczas budowy. Świetnym pomysłem na podtrzymanie zainteresowania inwestycją, a zarazem krokiem uławiającym podjęcie decyzji o zakupie może być pokazanie postępów na budowie.

Cykliczne fotografowanie inwestycji dronem pozwala pokazać zmiany jakie zachodzą na placu budowy. To nie tylko świetny materiał marketingowy, ale również doskonała dokumentacja powstawania inwestycji do portfolio dewelopera.

Fotografowanie dronem na placu budowy nie wymaga od fotografa pozostawania w strefie niebezpiecznej, może on wygodnie sfotografować i sfilmować budynki z powietrza bez konieczności wchodzenia na teren budowy.

Zdjęcia nieruchomości z drona – operator drona Oleśnica

 

Fotografowanie i filmowanie dronem oferta – cena – ile kosztują zdjęcia z drona?

Jeśli zastanawiają się Państwo ile kosztuje zatrudnienie firmy oferującej usługi dronowe, to zapraszam do kontaktu celem ustalenia potrzeb i dostępności terminu realizacji zlecenia polegającego na sfotografowaniu i lub sfilmowaniu nieruchomości z powietrza za pomocą drona.

Wiedząc jakie mają Państwo oczekiwania, co do ilości i rodzaju zdjęć, czy też długości materiałów wideo oraz czasu potrzebnego na zrealizowanie usługi dronwej, będę mógł przedstawić ofertę i podać cenę usługi.

Obsługuję takie miasta jak Wrocław, Oleśnica, Brzeg, Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra, Głogów, Oława, Strzelin, Dzierżoniów, Świdnica, Środa Śląska,  Bolesławiec, Ząbkowice Śląskie, Głogówek, Sobótka, Trzebnica, Milicz, Oława, Żmigród.

Proszę o kontakt, również, jeśli potrzebują Państwo skorzystać z usług dronowych w innym miejscu.

Usługi dronami Wrocław – usługi dronem

zdjęcia z drona, fotografowanie dronem, usługi dronowe, filmowanie dronem Wrocław, OleśnicZapraszam do skorzystania z usług fotografowania i filmowania z powietrzaFotografia dronowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem lecz nadal jest to doskonały sposób, by wyróżnić swoje produkty czy usługi na tle konkurencji.

Drony są idealnym narzędziem do fotografowania i filmowania nieruchomości z powietrza.

Dzięki zaawansowanym kamerom i możliwością manewrowania w trudno dostępnych miejscach, drony mogą zapewnić niezwykłe ujęcia z lotu ptaka, które mogą znacząco podnieść atrakcyjność nieruchomości.

Usługi dronowe są również bardziej efektywne i tańsze niż tradycyjne metody uzyskiwania zdjęć i filmów z powietrza, takie jak wynajem helikoptera czy samolotu, niegdyś praktycznie niedostępne dla przeciętnego zjadacza chleba czy też przedsiębiorcy.

Jeśli potrzebują Państwo wysokiej jakości zdjęć lub filmów z powietrza swojej nieruchomości, proszę rozważyć wynajęcie profesjonalnego operatora drona.

Jakie rodzaje nieruchomości można fotografować i filmować z drona?

Drony mogą być wykorzystywane do fotografowania szerokiego zakresu nieruchomości, takich jak:

  1. Nieruchomości mieszkalne:

Dron pozwala na uzyskiwanie wysokiej jakości zdjęć i filmów z lotu ptaka domów jednorodzinnych, domów wielorodzinnych, domów i mieszkań w zabudowie szeregowej i innych rodzajów nieruchomości mieszkalnych.

2. Nieruchomości komercyjne:

Dronami można fotografować budynki biurowe, magazyny, lokale handlowe i inne rodzaje nieruchomości komercyjnych.

3. Nieruchomości rolne.

Za pomocą dronów można uzyskiwać zdjęcia z lotu ptaka gospodarstw, pól uprawnych i innych rodzajów nieruchomości rolnych.

4. Nieruchomości rekreacyjne.

Drony mogą służyć do robienia zdjęć z powietrza domów wakacyjnych, ośrodków wypoczynkowych, hoteli, restauracji, parków rozrywki i innych rodzajów nieruchomości rekreacyjnych.

5. Działki budowlane

Dronem można fotografować i filmować z lotu ptaka działki, w tym tereny pod inwestycje, działki rolne i inne rodzaje niezabudowanych terenów, jak lasy czy jeziora.

usługi dronowe wrocław, fotografowanie nieruchomości z powietrza

Kto może skorzystać z usług profesjonalnego operatora drona?

Osoby i firmy, które mogą skorzystać z usług dronowych, to m.in. agenci nieruchomości, deweloperzy, firmy budowlane, rzeczoznawcy i rolnicy.

Ogólnie rzecz biorąc, każda osoba, która potrzebuje wysokiej jakości zdjęć i filmów z lotu ptaka nieruchomości, może skorzystać z usług dronowych. Innymi słowy zdjęcia z drona mogą być pomocne w wielu branżach.

zdjęcia z drona, fotografowanie z dronaKrótkie terminy realizacji

Zastanawiają się Państwo ile czasu zajmuje otrzymanie gotowych zdjęć lub filmów?

Zwykle gotowe zdjęcia z drona w liczbie 20 sztuk są przekazywane w ciągu 3 dni roboczych od momentu wybrania zdjęć za pomocą galerii internetowej na hasło.

Podczas sesji dronem powstaje więcej ujęć dlatego można wybrać swój TOP 20, lub dopłacić za dodatkowe ujęcia.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące miejsc, w których można wykorzystywać drony do fotografii i filmowania?

Tak. Przepisy lotnicze zabraniają lotów przede wszystkim w pobliżu lotnisk i terenów wojskowych ale istnieją również dodatkowo wyznaczone strefy, gdzie loty dronami są zabronione (również czasowo), lub gdzie wymagane są specjalne pozwalania.

Przed wykonaniem usługi dronowej konieczne jest podanie adresu nieruchomości celem sprawdzenia, czy w danym miejscu można wykonywać loty dronem.

Czy pogoda lub pora dnia ma znaczenie podczas fotografowania i filmowania dronem?

Tak. Światło w filmie i fotografii ma kluczowe znaczenie, również w fotografii dronowej. Zdecydowanie najlepsze zdjęcia z drona i filmy uzyskamy w słoneczny dzień. Jeszcze lepiej, jeśli ujęcia powstaną o wschodzie lub o zachodzie słońca.

Czasem, by uzyskać najlepszy efekt i sfotografować nieruchomość z każdej strony w możliwie najlepszych warunkach oświetleniowych, konieczna jest sesja zarówno o wschodzie jak i o zachodzie słońca.

Zdjęcia z powietrza zamku Książęcego w Oleśnicy:

zdjęcia z drona, fotografowanie z dronaNie bez znaczenia dla możliwości wykonania usługi danego dnia jest także prędkość wiatru. Duże podmuchy porywistego wiatru mogą uniemożliwić bezpieczne wykonanie zdjęć i ujęć filmowych z powietrza.

W takiej sytuacji należy przełożyć sesję na inny dzień, dobre zdjęcia z drona muszą poczekać.

 

ZADZWOŃ!

Zapraszam do rezerwacji terminów na sesje.

Telefon: