Sesja zdjęciowa trenera personalnego to must-have jeśli prowadzisz biznes w branży sportowej! Zarówno trener personalny, instruktor fitness, karate czy innego sportu, każdy z nich potrzebuje profesjonalnego portretu. Sportowcy są dla mnie trochę jak superbohaterowie. Ich atrybuty to ponadprzeciętna siła i umiejętności, rzeźba oraz masa mięśniowa. To wszystko osiągnięte w efekcie setek godzin treningów, dzięki którym osiągają super wyniki w swoich dyscyplinach sportowych. Do tego upór, wytrwałość i systematyczna praca w dążeniu do wyznaczonego celu.

Dlatego na swoich zdjęciach chce ich pokazać, tak jak ich widzę – ma być siła, a więc ostre światło i mocne kontrasty. Do tego dochodzi zabawa kolorem, zestawienie przeciwstawnych ciepłych i chłodnych barw, które zawsze się sprawdza. Taka gra światłem i kolorem sprawia, że zwykle zdjęcia nabierają ponadprzeciętnego charakteru.

Sportowcy w obiektywie – sesja zdjęciowa trenera personalnego

Sesja zdjęciowa trenera personalnego - Wrocław

Sesja zdjęciowa trenera personalnego - Wrocław

W Kuźni miałem przyjemność pracować m. in. z pływakiem Filipem Wypychem. Filip był łódzkim reprezentantem Polski na Olimpiadzie w Rio. Mieliśmy już przyjemność współpracować przy okazji sesji dla marki Keeno. Sesja reklamowa miała za zadanie pokazać ludzi z pasją, którzy trenują lub pracują w siłowni Kuźnia – Centrum Atletyki. Przecież każdy z nas potrzebuje inspiracji prawda?

Sesja zdjęciowa trenera personalnego – sesja Agaty Biernat na siłowni

Kolejną poznaną i sfotografowaną w Kuźni osobą jest Agata Biernat. Dziewczyna o wielu talentach: tancerka, instruktorka Pole dance,  super-fit fotomodelka i na dodatek Miss Polonia 2017! Zapraszam również do obejrzenia sesji Pole Dance dla Lejdis Studio Open Space Łódź. Tam znajdziecie więcej zdjęć w klimacie Pole Dance.

sesja zdjęciowa trenera personalnego

Sesja zdjęciowa trenera personalnego - Wrocław

Kolejną osobą, która stanęła przed moim obiektywem jest Sebastian Miller. Wykuty na drążku trener personalny oraz Instruktor Street Workout L1 Ghetto Workout Poland.

sesja zdjęciowa trenera personalnego

Sesja zdjęciowa trenera personalnego - Wrocław

Sesja zdjęciowa trenera personalnego – Wrocław

Światło i cień w fotografii sportowej

Sesje sportowe, muszą mieć odpowiedni klimat, a najlepsze do stworzenia klimatu sesji jest umiejętnie zastosowane światła i cienia. Oświetlając sylwetkę płaskim, frontowym oświetleniem zgubimy fakturę mięśni. To właśnie cienie nadają mięśniom strukturę. Wszystkie zdjęcia, zamieszczone w niniejszym artykule, nawet te wyglądające na studyjne, powstały w Centrum Atletyki Kuźnia. Dzięki zastosowaniu lamp błyskowych mogę decydować ile światła zastanego (naturalnego bądź sztucznego) ma być na zdjęciach. To właśnie błyskowe sprawia, że zdjęcia od razu wyglądają dobrze, a obróbka ma za zadanie tylko podkreślić kolory i kontrast.

Udało mi się również uchwycić zacięcie do walki Adriana Sagana. To zawodnik kickboxingu i trener stylów uderzanych, który może się pochwalić Mistrzostwem Polski Masters Cup.

Sesja zdjęciowa trenera personalnego - WrocławKolejno stawali przede mną:

sesja zdjęciowa trenera personalnego

W imponującym szpagacie Angelika Nowakowska – instruktorka fitness, która między innymi prowadzi w Kuźni kurs pozwalający wykonać taki szpagat!

Jan Dratwicki  – Mister Polski 2016 sesja-trenerow-personalnych-kuznia
Michał Plich – trener – specjalizacja Brazylijskie jiu-jitsu. Zdobył między innymi tytuł mistrzowski w drużynowych mistrzostwach europy BJJ.

Cezary Byczkiewicz – Kravmaga, Muay Thai, Boks – Mistrz Polski BJJ (białe pasy).sesja-trenerow-personalnych-kuznia

Podsumowanie – sesja zdjęciowa trenera personalnego

I jak Wam się podoba taka sesja? W sumie przed moim obiektywem stanęło około 30 osób. Każda otrzymała portret w podobnym sportowym stylu, tak aby całość stanowiła spójny przekaz. Oprócz pokazanych tu zdjęć w akcji – większość stanowiły klasyczne portrety sportowców w kontrastowym oświetleniu. Fotografie te można zobaczyć na grafikach zajęć odwiedzając Kuźnię, lub stronę http://www.kuznialodz.pl/. Ze względu na powtarzalny charakter zdjęć portretowych nie zamieszczam ich tutaj wszystkich. Choć z każdą z osób pracowało mi się równie miło i z tego miejsca chciałbym Wam podziękować za poświęcony czas. Zawsze podkreślam, że praca z ludźmi, którzy mają pasję jest bardzo inspirująca. Zdobyte doświadczenia w takich sesjach można wykorzystać w zupełnie innych dziedzinach fotografii.

A jeśli jesteś trenerem personalnym, trenerem fitness lub w jakikolwiek inny sposób jesteś związany lub związana ze sportem i szukasz fotografa, który mógłby wykonać Ci profesjonalny portret z charakterem, napisz do mnie! Na pewno stworzymy wspólnie coś fajnego. Działam zarówno w Łodzi jak i we Wrocławiu. Zapraszam!

Follow my blog with Bloglovin