Sesja ciążowa w plenerze – Wrocław

Myśląc o sesji ciążowej najczęściej mamy przed oczami zdjęcia kobiety w długiej sukni w zaawansowanej ciąży w plenerze lub w studio.  Na zdjęciach, które najczęściej można zobaczyć w Internecie jest sama. Ale przecież ciąża to wspólna droga dwojga kochających się ludzi! Dlatego pokazuję Wam dzisiaj jak może wyglądać sesja ciążowa w plenerze we dwoje. Oczywiście na sesji ciążowej nie może zabraknąć tradycyjnego zdjęcia w pojedynkę!

Wyjątkowa pamiątka dla dwojga – sesja ciążowa w plenerze

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Wiąże się z wieloma zmianami. Ponieważ większość kobiet w Polsce zachodzi w ciąże raz, góra dwa razy, to wiele z nich pragnie mieć pamiątkę po tych 9 miesiącach ich życia. Dlatego właśnie sesja ciążowa w plenerze cieszy się dużym zainteresowaniem. Na sesji ciążowej nie może jednak zabraknąć Twojego partnera! Ciąża to szczególny czas kiedy oboje oczekujecie przyjścia na świat Waszego potomka. Dobrze jest pokazać Waszą wspólną radość i miłość na zdjęciach ciążowych!

Kiedy zrobić sesję ciążową?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, bo każda kobieta inaczej czuje się w ciąży, inaczej też wygląda w zależności od danego miesiąca. Przyjmuje się, że najlepszy czas jest wtedy, gdy brzuch staje się dobrze widoczny i krągły, tak by na pierwszy rzut oka nie było wątpliwości, że to ciąża 😉 Zwykle dzieje się tak między 6 a 8 miesiącem ciąży. Sesja ciążowa to rodzaj spaceru z fotografem. Musisz sama odpowiedzieć sobie na pytanie czy będziesz się czuła komfortowo podczas takiej sesji.  Jeśli źle się czujesz i taka sesja byłaby zbyt dużym wysiłkiem to, nic na siłę – bezpieczeństwo Twoje i maluszka jest na pierwszym miejscu!

Jak się ubrać na sesję ciążową?

Uniwersalna zasada co do większości sesji zdjęciowych jest taka, by nie ubierać się w ubrania z krzykliwymi wzorami czy napisami, bo one

Sesja ciążowa w plenerze - fotograf Wrocław

odwracają uwagę od emocji i psują efekt. Na sesji ciążowej dobrze sprawdzą się długie sukienki. Najważniejsze, by brzuszek ciążowy był dobrze widoczny. Jeśli chodzi o ubiór partnera, to świetnie sprawdzają się jednolite koszule oraz spodnie materiałowe. Dobrze jest, gdy kolory Waszych ubiorów nawiązują do siebie kolorystycznie.  Jedną z klasycznych póz do sesji ciążowej jest ta pokazana powyżej. Jedna ręka wędruje pod brzuch a druga spoczywa na brzuchu pod biustem. W tej konfiguracji podkreślamy kształt brzuszka, a spojrzenie mamy w jego kierunku dodatkowo przyciąga uwagę i oddaje atmosferę oczekiwania na dziecko.

Sesja ciążowa w plenerze –  gdzie zrobić sesję ciążową?

Sesję Oli i Romka, którą właśnie oglądacie, wykonaliśmy w otoczeniu restauracji Gościniec Pod Zającem. To urokliwe miejsce w pobliżu Wrocławia. Znajduje się w otulinie lasu nad stawem. Właściciel pięknie zaaranżował teren i dlatego świetnie nadaje się na sesje.

Gdzie jeszcze można zrobić sesję ciążową w plenerze we Wrocławiu lub w okolicach Wrocławia? Każde miejsce, w którym znajdziemy mnóstwo zieleni będzie odpowiednie. Sesja ciążowa w parku czy sesja ciążowa w lesie będą równie pięknie wyglądały. To na jakie miejsce się zdecydujecie będzie zależało do tego, czy będziesz czuła się na siłach, by spacerować po lesie, czy bardziej będzie Ci odpowiadało przemieszczanie się bo ubitych ścieżkach w parku. We Wrocławiu sesja brzuszkowa świetnie wyjdzie np. w parku Szczytnickim.

To stary i rozległy park z wysokimi drzewami z dobrym dojazdem i parkingiem. Aby wykonać piękne zdjęcia ciążowe w otoczeniu zieleni nie trzeba wiele. Dobry fotograf na sesję w plenerze będzie potrafił świetnie wykorzystać nawet przeciętne miejsca. To już od wiedzy fotografa i jego umiejętności, a także sprzętu, będzie zależał efekt na zdjęciach ciążowych.

Sesja ciążowa - plener we dwoje

Sesja ciążowa plener we dwoje


Plenerowa sesja brzuszkowa Wrocław - sesja ciążowa w plenerze

Wyjątkowa sesja brzuszkowa Wrocław – zdjęcia pełne emocji

Emocje na zdjęciach z sesji brzuszkowej w plenerze

Choć plenery jako tło i otoczenie dla zdjęć ciążowych są ważne, tak jak pogoda, która kształtuje atmosferę sesji, to najbardziej istotne, moim zdaniem, są emocje na zdjęciach. Bez nich, nawet najpiękniejsze miejsca na sesję, nie uratują sesji. Dlatego tak ważne jest, by kobieta podczas sesji czuła się komfortowo i nie miała w tym dniu żadnych dolegliwości, tak aby w pełni mogła cieszyć się sesją. Równie istotnymi elementami są umiejętności i doświadczenie fotografa, który potrafi zadbać o dobrą atmosferę podczas sesji, tak aby osoby fotografowane czuły się swobodnie.

Sesja ciążowa w lesie - Wrocław

Sesja ciążowa w lesie – Wrocław


Sesja brzuszkowa w Gościńcu Pod Zającem w Ostrowinie nieopodal Wrocławia.

Najlepsza pora roku na sesję ciążową – kiedy zdjęcia w plenerze wychodzą najlepiej?

Sesja ciążowa Oli i Romka, którą właśnie oglądacie powstała pod koniec lipca, ale pora wakacyjna to nie jedyna możliwość. W zależności od tego kiedy wypadnie termin porodu i jak w danej chwili wygląda Twój brzuszek, będziesz miała do wyboru stosunkowo wąski okres czasu. Ale nie przejmuj się! Sesja ciążowa w plenerze jesienią, sesja ciążowa w plenerze latem czy sesja ciążowa w plenerze na wiosnę mogą wyglądać równie pięknie, choć zawsze inaczej! Sesja ciążowa zimą w śniegu to zapewne pomysł dla najbardziej wytrwałych, ale też jest opcją jeśli akurat na miesiące zimowe wypadnie Twój 28. do 36. miesiąca ciąży. Wiosną można wykorzystać kwitnące krzewy i drzewa, a na jesień w tle znajdą się złociste i pomarańczowe liście.

Sesja brzuszkowa w plenerze, może wyglądać jak wspólny spacer wśród drzew!

Sesja brzuszkowa w plenerze, może wyglądać jak wspólny spacer wśród drzew!

Pogoda, a sesja brzuszkowa w plenerze

Zdecydowanie najlepiej wychodzą sesje plenerowe w słoneczną pogodę. Słońce na zdjęciach dodaje ciepła, a nawet magii! W słoneczny dzień, najlepiej umówić się na godzinę przed zachodem słońca. Wtedy, podczas złotej godziny, zdjęcia wyglądają najlepiej. Z drugiej strony profesjonalny fotograf portretowy na sesję w plenerze poradzi sobie również w pochmurny lub nawet w deszczowy dzień. Oczywiście nikt nie będzie zmuszał mamy w stanie błogosławionym, by pozowała w strugach deszczu, ale po opadach w pochmurny dzień, sesja jak najbardziej jest możliwa.

Sesja ciążowa plener

Sesja ciążowa plener

Jak pewnie zdążyliście już zauważyć podczas sesji Oli i Romka słońce coraz to chowało się za chmury, by za chwilę znów ogrzać nas swoimi promieniami.

Sesja brzuszkowa wśród winorośli - sesja w winnicy

Sesja brzuszkowa wśród winorośli – sesja w winnicy

Sesja ciążowa w plenerze – cennik

Jeśli dotarliście do końca artykułu, to zapewne sesja ciążowa w plenerze chodzi Wam po głowie i z pewnością jesteście ciekawi ile kosztuje taka sesja w plenerze. U mnie cena takiej sesji jest taka sama, jak cena każdej innej sesji rodzinnej, a więc odsyłam Was do cennika sesji rodzinnych dostępnego tutaj. Jeśli chcielibyście taką sesję napiszcie do mnie! Zapraszam!

Sesja brzuszkowa w słoneczny dzień - w lecie

Sesja brzuszkowa w słoneczny dzień – w lecie

Zobacz też inne sesje, które wykonałem!