Jeśli chodzi o sale weselne we Wrocławiu, to z pewnością jest ogromny wybór jeśli chodzi o wymarzone miejsce na wesele. Ja zapraszam Was na reportaż, który pokazuje wesele w Starej Garbarni we Wrocławiu. Oczywiście wesele, to nie tylko budynek i dekoracje, ale przede wszystkim atmosfera i ludzie. U Ani i Łukasza emocji nie brakowało, a na parkiecie przez cały czas był ogień. Oczywiście dobrze jest, jeśli sala weselna prezentuje się pięknie, a dekoracje dopełniają całość i nadają wydarzeniu doniosły charakter. Nie obyło się bez wyjątkowych atrakcji na wesele i niespodzianek, ale o tym za chwilę. Spójrzmy jak wyglądała sala weselna Stara Garbarnia, w dniu ślubu Ani i Łukasza oraz na jakie dekoracji i kolor przewodni zdecydowali się nasi dzisiejsi bohaterowie.

Dekoracje weselne – detale – wesele w Starej Garbarni

wesele w Starej Garbarni - Wrocław - dekoracje weselne

Wesele w Starej Garbarni we Wrocławiu można zorganizować w jednej z pięciu sal. Do dyspozycji Par Młodych i ich gości pozostają sale o różnej pojemności. Ja miałem przyjemność fotografowania w największej z nich, Sali Bankietowej – można tutaj zorganizować wesele nawet na 300 osób! Pozostałe sale weselne dostępne w obiekcie to: Dom Weselny (do 130 osób), American Dream (do 100 osób), Restauracja (do 60 osób) oraz Club Galeria (do 50 osób). Każda z nich wygląda nieco inaczej i każdy znajdzie coś dla siebie.

wesele w Starej Garbarni

Ania i Łukasz zdecydowali się na okrągłe stoły na swoim weselu. Takie rozwiązanie ma sporo zalet z punktu widzenia fotografa ślubnego. Przechadzając się między okrągłymi stołami weselnymi z łatwością mogę fotografować interakcje gości i błyskawicznie reagować na ciekawe sytuacje. Mam swobodę poruszania się i dobry dostęp z każdego miejsca sali. Mogę zróżnicować prespektywę i fotografować z każdej strony.

Jak widać kolorem przewodnim wesela był kolor różowy. Na krzesłach można zauważyć różowe kokardy, numery stołów są w różowych ramkach. Róż pojawia się również w bukietach kwiatów oraz w akcentowym oświetleniu sali. Za stołem prezydialnym znajdowały się ażurowe napisy o treści: Żona i Mąż w drewnianych kołach.

wesele w Starej Garbarni - dekoracje na ślub - tablica spis gości

wesele w Starej Garbarni

wesele w Starej Garbarni - dekoracje stołów

Słodki stolik na weselu w Starej Garbarni

Słodki stolik na weselu w Starej Garbarni

 

Powitanie Pary Młodej na weselu w Starej Garbarni

Pogoda tego lipcowego dnia była wyśmienita.Wkrótce po tym jak na wesele w Starej Garbarni zjechali się pierwsi goście, pojawiła się Młoda Para.

Stara Garbarnia Wrocław - Sala Bankietowa - wejście

Życzenia dla Młodej Pary na weselu – Stara Garbarnia – Sala Bankietowa

Życzenia dla Młodej Pary na weselu to dla fotografa ślubnego świetna okazja do wykonania zdjęć ślubnych pełnych emocji. Pocałunki, uściski, spojrzenia i uśmiechy. Wszyscy bliscy w jednym momencie skupieni wokół Pary Młodej, by otoczyć ich ciepłym słowem. To prawdziwa gratka dla fotografa. Zawsze fotografuję moment życzeń bo zawsze udaje się wyłowić wiele ważnych momentów.

W tym momencie warto zwrócić na napis LOVE, który uświetniał wesele w Starej Garbarni. Trochę później goście chętnie fotografowali się przy tym napisie.

Oficjalne powitanie gości na weselu

Pierwszy taniec na weselu w Starej Garbarni – Wrocław

Pierwszy taniec na weselu Ani i Łukasza to dopiero pierwsza taneczna atrakcja. Tego wieczora tanecznych występów było znacznie więcej!

Zabawa w poznawanie się na weselu

Często spotykaną na weselu zabawą na rozgrzewkę przed tańczeniem jest zabawa w poznawanie się. Goście tworzą dwa koła, jedno mniejsze złożone z samych panów, a drugie większe złożone z pań otacza koło mniejsze. Koła kręcą się w rytm muzyki w przeciwnych kierunkach, a kiedy muzyka milknie  panowie odwracają się przodem i przedstawiają się. Procedura jest powtarzana kilkukrotnie.

Zdjęcia grupowe przed Salą Bankietową

Jeśli tylko Para Młoda ma takie życzenie, wykonuję zdjęcia pozowane z gośćmi weselnymi. Z perspektywy lat to świetna pamiątka. Nawet podczas pozowanych zdjęć można złapać emocje!

Tańce i zabawa na weselu – Sala Bankietowa – Wrocław

Fotobudka i księga gości

Fotobudka to dla gościa i Pary Młodej świetna okazja, by trochę się powygłupiać w większym gronie. Kto nie lubi przebrać się czasem i poświrować? 😉 Dla fotografa ślubnego to kolejna okazja do zdjęć. Taki backstage świetnie uzupełnia zdjęcia, które Para Młoda otrzyma z fotobudki. Za pomocą fotobudki Ania i Łukasz postanowili urozmaicić swoje wesele w Starej Garbarni.

Występ specjalny Panny Młodej – taniec

Jeśli sporo czasu spędzasz w Szkole Tańca Orientalnego, to może Ci przejść przez myśl, by podczas własnego wesela zatańczyć wraz z przyjaciółkami tak jak Ania! Co za szoł!

Tort weselny w Starej Garbarni – Wrocław

Podziękowania dla rodziców w Sali Bankietowej – Stara Garbarnia

Podziękowania dla rodziców na weselu to kolejny pełen emocji moment warty sfotografowania. Jak to wyglądało na weselu w Starej Garbarni? Zobaczcie sami!

Ogień na parkiecie!

Taniec – niespodzianka – Walc Panny Młodej i jej taty

Zobaczcie przepiękny taniec – niespodziankę. Taniec Panny Młodej i jej taty!

Niespodzianka dla Panny Młodej – taniec Pana Młodego

Wesele w Starej Garbarni było weselem pełnym niespodzianek! Tym razem to Pan Młody postanowił zaskoczyć swoją żonę i wykonać specjalny układ wraz z przyjaciółkami Ani.

Oczepiny na weselu w Starej Garbarni

O północy przyszedł czas na tradycyjne oczepiny i zabawy oczepinowe.

Zimne ognie na weselu w Starej Garbarni we Wrocławiu

Wesele w Starej Garbarni zakończyliśmy ostatnią atrakcją w postaci zimnych ogni. To wyjątkowa chwila dla Państwa Młodych. W otoczeniu swoich bliskich i w pięknym świetle zimnych ogni mogli się trochę potulić 😉

Zobaczcie też inne sesje, które wykonałem: