Sesja motocyklowa to szczególny rodzaj sesji portretowej dla motocyklowych zapaleńców. Jeśli jesteś jedną z tych osób, która każdą wolną chwilę poświęcają na pielęgnowanie pasji do motocykli, taka sesja jest dla Ciebie!

Pomysł na sesję motocyklową dla mnie to łączenie dwóch koncepcji. Możemy pokazać jazdę na motorze, czyli motocykle w ruchu oraz portrety statyczne na motocyklu ustawionym gdzieś na drodze.

Sesja zdjęciowa z motocyklem Wrocław

Obecnie Wrocław i jego okolice są mi bliższe niż przedstawione w niniejszym wpisie okolice Łodzi. Dlatego na sesje na motorze umawiam się głównie w okolicach Wrocławia. Napisz do mnie, umówimy termin sesji!

Sesja motocyklowa – umów się na sesję na motorze w okolicy Wrocławia

Poprzedni wpis z pogranicza motoryzacji był poświęcony prawie w całości miłośnikom marki BMW i ich maszynom. Tym razem zaprezentuję efekty sesji, która skupiała się na pokazaniu pasji motocyklowej.

sesja z motocyklem sesja dla motocyklisty zdjęcia z motocyklem sesja motocyklowa Wrocław Oleśnica

Przejazd na tylnym kole – nie każdy to potrafi!

Wybraliśmy się w okolice Kleszczowa.  Na tamtejszych serpentynach dróg (dziś już całkowicie zamkniętych dla motocykli) o nawierzchni gładkiej jak u naszych zachodnich sąsiadów, postarać się uchwycić motocykle w pędzie.

Pogoda upalna. Trzydzieści parę stopni w cieniu powodowało, że chłopaki nie mieli ochoty zatrzymywać się nawet na chwilę. Podmuch wiatru skutecznie chłodził, a kombinezony w czasie postoju nie nadążały z odprowadzaniem ciepła.

Zdjęcia były wykonywane niejako przy okazji. Głównie chodziło o skorzystanie z dobrodziejstw nawierzchni  i zakrętów, by doskonalić umiejętności jazdy na ścigaczach. W pobliżu owych dróg znajduje się największa kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego w Polsce.

Jeśli ktoś jeszcze nie był, polecam – dziura w ziemi robi wrażenie, a dojazd jak już wspominałem – komfortowy ;).

kleszczów-kopalnia-bełchatów-elektrownia-bełchatów

Trochę technikaliów – czyli sesja motocyklowa od kuchni

Mimo upału i ostrego słońca zabrałem się do fotografowania motocykli i ich właścicieli. Z pomocą przyszedł obiektyw Canon 70-200mm f/2.8, który prawie cały czas ustawiony był na 200mm. Przyznaję, że momentami przydało by się parę milimetrów więcej. Prędkość przejazdu była wystarczająco duża by mieć tylko chwilę na uchwycenie motocykli.

Sprzęt nie ułatwiał zadania – wówczas miałem do dyspozycji jedynie poczciwego Canona 5d Mark II, który nie należał do najszybciej ustawiających ostrość aparatów. Zapewne sporo wymagałem od niego próbując zamrozić chłopaków na motorach zmierzających w moim kierunku. Niemniej jednak kilka klatek udało się ustrzelić. Dziś dysponując aparatem 5d Mark IV bez żadnych kompromisów i kompleksów mogę wykonywać takie zdjęcia.

sesja z motocyklem sesja dla motocyklisty zdjęcia z motocyklem sesja motocyklowa Wrocław Oleśnica

Sesja na ścigaczu – fotki na motorze

Następnie pobawiłem się trochę w panoramowanie, czyli technikę znaną wszystkim fotografom rajdowym i polegającą na śledzeniu poruszającego się w kadrze obiektu. Przy odpowiednio długim czasie naświetlania udaje się uzyskać efekt zamrożenia pędu na fotografii. Nie aspiruję tu do miana fotografa rajdowego i chylę czoła przed tymi, którzy na co dzień zmagają się z podobnymi sytuacjami. Trzeba mieć niesamowicie pewną rękę i niezłe wyczucie by zdjęcia od strony technicznej były udane.

sesja z motocyklem sesja dla motocyklisty zdjęcia z motocyklem sesja motocyklowa Wrocław Oleśnica

Sesja z motocyklem w ruchu!

Zakończyliśmy sesję kiedy temperatura dość mocno dawała się nam we znaki. Następnie postawiłem na statyczne ujęcia, wszak, miała to być sesja portretowa na motocyklach.

Portrety na motocyklu – sesja motocyklowa Wrocław

Każdy z obecnych otrzymał taką oto fotografię – by nikt nie był poszkodowany –  człowiek i maszyna 😉 Obiektyw 70-200mm ustawiłem na 200mm, przysłona f/2.8. Nie po to zabieramy ze sobą tak długi i jasny obiektyw, żeby potem go przymykać.  Dzięki temu uzyskałem piękną izolację od tła i jego kompresję oraz świetne rozmycie drzew znajdujących się w tle.

Zdjęcia na motorze - portret na motocyklu

Zdjęcia na motorze – portret na motocyklu


Portret na ścigaczu - sesja motocyklowa

Portret na ścigaczu – zdjęcia na motorze


Zdjęcia na motocyklu szosowym - portret na motorze

Zdjęcia na motocyklu szosowym – portret na motorze

I kto powiedział, że w pochmurny dzień nie można uzyskać kierunkowego światła? Mateusza na czerwonej Hondzie CBR umieściłem w miejscu, gdzie była luka pomiędzy drzewami.

Mimo iż słońce było skryte za gęstymi chmurami to sam fakt, że światło było z dwóch stron zablokowane przez pnie i korony drzew, nadało światłu kierunek i tym samym dodało trójwymiarowości scenie.

Jeszcze tylko grupowe:

Zdjęcie grupowe na trzech motocyklach. Portrety na motorze

Zdjęcie grupowe na trzech motocyklach. Portrety na motorze.


Trzy motocykle ustawione obok siebie w rzędzie - sesja na motorze

Trzy motocykle ustawione obok siebie w rzędzie – sesja na motorze

Na koniec, grande finale! Pomysł z paleniem gumy wyszedł od chłopaków ;]

Zdjęcia z palenia gumy - dym - palenie kapora!

Sesja na motocyklach – palenie gumy – zdjęcie grupowe


Sesja na motocyklach - palenie gumy - zdjęcie grupowe

Sesja na motocyklach – palenie gumy – zdjęcie grupowe – czarno-białe zdjęcie


sesja motocyklowa wrocław sesja na motocyklu oleśnica pomysł na zdjęcie z motocyklem sesja na motorze sesja zdjęciowa z motocyklem

Portrety na ścigaczach – sesja na motocyklu sportowym


sesja motocyklowa wrocław sesja na motocyklu oleśnica pomysł na zdjęcie z motocyklem sesja na motorze sesja zdjęciowa z motocyklem

Motocyklowe pozdrowienie – sesja na motorze sportowym – ścigacze na zdjęciach portretowych

Cena sesji motocyklowej – cennik Wrocław

Jeśli jesteś zainteresowany zdjęciami na swoim motocyklu, napisz do mnie przez formularz kontaktowy lub skontaktuj się telefonicznie (+48) 785 347 303. Ustalimy czego potrzebujesz, gdzie chciałbyś wykonać zdjęcia oraz ile finalnie kadrów potrzebujesz. Takie zdjęcia na motorach to świetna pamiątka, w razie gdyby w przyszłości na maszynę nie było już miejsca w garażu – dobrze jest mieć wówczas choć fajne zdjęcia na motorze na pamiątkę.

Sesja motocyklowa na prezent – voucher podarunkowy na zdjęcia na motorze

Masz w rodzinie pasjonata jednośladów? Chciałbyś zrobić mu wyjątkowy prezent urodzinowy? A może chcesz wręczyć taki wyjątkowy upominek z innej wyjątkowej okazji? Nic prostszego! Podaruj swojemu bliskiemu pasjonatowi motocykli voucher na sesję motocyklową. Przygotuję dla Ciebie taki prezent do wydrukowania, a na  realizację bonu obdarowany będzie miał rok. W dogodnym terminie umówimy się na sesję!  Karta podarunkowa na sesję motocyklową to świetny prezent dla wszystkich, dla których motocykle są pasją. Zapraszam!

Motocykle w dniu ślubu – do ślubu na motorze

motocyklem na wesele motocyklem do ślubu motocykl na ślub jazda w deszczu panna młoda pan młody Wrocław Oleśnica

Przejazd w deszczu na salę weselną – sesja motocyklowa!

Dodam jeszcze, że podczas wykonywania sesji i reportaży ślubnych zdarzało mi się już przemycać na zdjęciach pasję do motocykli. Oto wybrane zdjęcia ślubne na motorze:

Pan Młody na motocyklu – motocyklem do ślubu

wesele motocyklisty motocykl na weselu do ślubu na motorze motocykl w dniu ślubu Wrocław Oleśnica

Choper zaparkowany pod salą weselną

Jak jechać motocyklem z przyczepką do ślubu?

Jak widać, do ślubu, można jechać nawet ze złamaną ręką w gipsie, jeśli motocykl jest wyposażony w boczną przyczepkę. Da się! Trzeba tylko chcieć! Ale do takich szalonych akcji są zdolni tylko prawdziwi pasjonaci jednośladów!

zdjęcie ślubne na motocyklu motocyklem do ślubu motocykl na ślub jednośladem do ślubu Wrocław

Sesja motocyklowa podczas przejazdu na salę weselną

Ślubna sesja zdjęciowa na motorze (na motocyklu) dla pary

sesja ślubna z motocyklem cross motocykl sesja ślubna na motorze Wrocław

Sesja motocyklowa dla Pary Młodej na motocyklu corssowym