Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie była zwieńczeniem współpracy z Teresą i Marcinem. Mimo że już w dniu ślubu w Ogrodzie Różanym w Wilanowie wykonaliśmy krótką sesję, to wiedzieliśmy, że spotkamy się ponownie. Miejscem naszego kolejnego spotkania były właśnie ogrody okalające Pałac w Nieborowie. W ogrodzie tym mieści się Muzeum. Pogoda nam dopisała. Nisko zawieszone na horyzoncie słońce pięknie rysowało i nadawało ciepłego klimatu.

 

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie – opłaty i godziny otwarcia

Zastanawiacie się nad wykonaniem sesji plenerowej w Nieborowie? Mam dla Was dobrą wiadomość! Nie poniesiecie dodatkowych opłat za sesję ślubną na terenie parku wokół pałacu. W przeciwieństwie do wielu tego typu obiektów, Muzeum w Nieborowie nie pobiera opłat za wykonywanie zdjęć na terenie pałacowego ogrodu. Ponadto ogrody są czynne aż do zmroku. W praktyce oznacza to tyle, że mamy bardzo dużo czasu na sesję. Możemy wykonać zdjęcia zarówno w ostatnich promieniach słońca, jak i o zmierzchu. Inaczej sytuacja wygląda, gdy zamarzycie sobie sesję wewnątrz pałacu. Wówczas obowiązuje opłata za sesję. Obowiązują nas też godziny otwarcia Muzeum (w sezonie letnim do 18:00).

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Plener ślubny w ogrodach Pałacu w Nieborowie – zalety takiej sesji

Fotografowanie rozpoczęliśmy przed Pałacem, korzystaliśmy z szybko znikającego za drzewami słońca. Ostatnie, ciepłe promienie słońca pięknie zarysowały sylwetki Pary Młodej. Z ujęcia w zbliżeniu szybko przeszedłem do szerokiego planu. Chciałem pokazać również cienie Państwa Młodych oraz więcej otoczenia. Ogrody wokół pałaców mają sporą przewagę nad parkami. Choć nie znaczy to, że sesja w parku, to zły pomysł. Natomiast w ogrodach pałacowych zdjęcia z zielenią w tle możemy urozmaicić o fragmenty architektury. Kolejną zaletą wyboru właśnie takiego miejsca na plener jest fakt, że w ogrodach pałacowych często znajdują się fontanny, mostki i stawy. Innymi słowy, na dosyć małej powierzchni mamy dość spore urozmaicenie krajobrazu. Możemy to kreatywnie wykorzystać na zdjęciach ślubnych.

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Na tyłach pałacu słońce już nie sięgało. Fotografowałem więc tak, jak gdyby to była sesja w pochmurną pogodę. Efekty były bardzo podobne.

Przenieśliśmy się dalej w głąb ogrodów na tyłach pałacu. Można tam znaleźć staw otoczony przez wysokie stare drzewa. Tutaj wciąż królowało słońce i mogłem wykonać tych kilka kolejnych ciepłych kadrów.

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Sesja ślubna w parku pałacowym- świetne miejsce na plener

Musicie przyznać, że Teresa i Marcin mimo braku doświadczenia w pozowaniu, świetnie radzili sobie przed obiektywem. Udało mi się uchwycić ich naturalne emocje. Całość dopełniło złociste zachodzące słońce.

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Sesja ślubna w ogrodach pałacu – jak pozować do zdjęć?

Ogrody Pałacu w Nieborowie są bardzo rozległe.  Spacerując pośród drzew, ucinaliśmy sobie pogawędkę – tak właśnie powinna wyglądać sesja plenerowa. Skrępowanie i stres nie pomaga, szczególnie jeśli nie macie doświadczenia przed obiektywem. Natomiast sesja zdjęciowa w formie wspólnego spaceru to zupełnie inna para kaloszy.

Zresztą efekty mówią same za siebie.

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Wśród wybuchów śmiechu, zawsze znajdzie się miejsce na odrobinę romantyzmu.

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Ponieważ pasją Teresy jest taniec, to nie mogło zabraknąć takiego akcentu tanecznego podczas sesji. Wyobraźcie sobie, jak wyglądał ich pierwszy taniec na weselu!

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Czasem podczas sesji zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, które najlepiej jest wykorzystać. Biały łabędź jest symbolem czystości, piękna, światła i wdzięku, także szlachetności, mądrości i doskonałości. Kiedy nagle podpływa i ustawia się do zdjęcia, trzeba to sfotografować. 

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Oddalaliśmy się od pałacu, spacerując w głąb parku.

Słońce zaszło za horyzont i powoli skierowaliśmy się w stronę pałacu.

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie o zmroku

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie

Poślubną sesję plenerową w Nieborowie zakończyliśmy o zmroku. Mogłem wyciągnąć lampę błyskową i nadać zdjęciom plenerowym zupełnie innego charakteru. Na jednym ujęciu połączyłem chłodne światło kończącego się dnia z ciepłym światłem lampy błyskowej. Te przeciwstawne barwy świetnie wyglądają obok siebie i tworzą ciekawy obraz.

poślubna sesja plenerowa w ogrodach pałacu w nieborowie

Poślubna sesja plenerowa w Nieborowie – pomysły na kreatywne zdjęcia ślubnepoślubna sesja plenerowa w ogrodach pałacu w Nieborowie o zmierzchu

Plener ślubny – ogrody pałacu

Sesja ślubna w ogrodach Pałacu w Nieborowie to tylko jeden z wielu pomysłów na plener ślubny. Zobaczcie też inne miejsca na ślubną sesję plenerową.