W grudniu 2019 roku Polskie Stowarzyszenie Treningu Motorycznego zaprosiło mnie do współpracy. Mogłem jako fotograf na konferencje stworzyć fotograficzną relację z okazji V konferencji dla trenerów przygotowania motorycznego i fizjoterapuetów pracujacych w sporcie. Konferencja odbyła się we Wrocławiu w WKK SPORT CENTER  i była połączeniem targów sprzętu z branży sportowej oraz wykładów ekspertów z różnych dziedzin sportowych.

Od wczesnych godzin porannych, aż po wieczór odbywały się prelekcje kolejnych znakomitych wykładowców z całego świata. Przez cały dzień można było się zapoznać z różnymi rozwiązaniami technicznymi wspomagającymi trening. Wielu wystawców z branży oferujących sprzęt sportowy wspomagający trening lub rehabilitację zaprezentowało swoje produkty. Jako fotograf eventowy krążyłem po hali między wykładami, stoiskami wystawców, a rozmowami w kuluarach dokumentując przebieg konferencji.

Fotograf na konferencję Wrocław - zdjęcia z konferencji, wydarzenia firmowego

Fotograf na konferencje – co powinna zawierać profesjonalna sesja z konferencji?

Reportaż z konferencji czy innego eventu biznesowego powinien przede wszystkim zawierać wszystkie istotne elementy relacjonowanego wydarzenia. Dobrą praktyką jest pokazanie miejsca, w którym odbywa się konferencja. Korzystając z zasady od ogółu do szczegółu, fotograf na konferencję wykona szerokie plany ukazujące globalnie skalę wydarzenia, a następnie przejdzie do wyławiania ciekawych momentów, skupiając się na pozytywnych emocjach zarówno prelegentów jak i uczestników czy publiczności.

Przerwy podczas konferencji – czyli czas na odrobinę uśmiechu!

Niemal każde wydarzenie tego typu składa się z oficjalnych i formalnych elementów oraz części kuluarowych, gdzie podczas przerw zbierają się uczestnicy konferencji. Często przy kawie i poczęstunku wymieniają się tam spostrzeżeniami i na bieżąco komentują przebieg eventu. Przerwy to świetna okazja do złapania ciekawych rozmów i pozytywnych reakcji, które budują atmosferę tego dnia. Dobry fotograf na konferencje nie powinien w tym czasie próżnować, ale wykorzystać ten moment rozprężenia aby urozmaicić relację z eventu. Na zdjęcia pełne skupienia i koncentracji na twarzach uczestników przyjdzie czas podczas wystąpień, wykładów i prelekcji.

Fotograf na konferencje – wykłady i prezentacje w obiektywie – Wrocław

Jak dobrze sfotografować wykłady, prelekcje i prezentacje? Okiem fotografa na konferencje.

Nie oszukujmy się, wykłady czy prezentacje, to nie są najbardziej dynamiczne z wydarzeń jakie przyjdzie pokazać na zdjęciach z konferencji. Aby więc nie znudzić odbiorców fotografii konferencyjnych, dobry fotograf na konferencję będzie żonglował zarówno szerokimi planami, by pokazać prelegenta z publicznością w tle lub na pierwszym planie, oraz zbliżeń, koncentrując się na wymownych gestach czy emocjach, które zawsze dla rozluźnienia pojawiają się podczas wykładów. Będzie świetnie, jeśli uda się złapać reakcje rozbawienia publiczności, kiedy prelegent wtrąci jakiś żart lub przytacza zabawną sytuację.

W kuluarach konferencji – fotograf eventowy Wrocław

Jak wspominałem wcześniej, przerwy i rozmowy w kuluarach dają uczestnikom możliwość złapania oddechu, poukładania sobie wiedzy w głowie, czy rozprostowania kości w oczekiwaniu na kolejny punkt programu. To świetna okazja do mniej formalnych ujęć. Podczas dyskusji i wymiany spostrzeżeń dochodzi do spontanicznych wybuchów śmiechu i radosnych wymian uprzejmości. To właśnie wtedy jest czas na wplecenie w historię ujęć ukazujących pozytywne nastawienie uczestników do konferencji.

Stoiska targowe na konferencji

W przerwach między wykładami, bardzo często odbywają się różne prezentacje na stoiskach targowych partnerów wydarzenia. Wystawiające się firmy mają okazję zaprezentować swoje produkty i usługi związane z tematyką konferencji. Również tutaj dominuje mniej formalna, swobodna atmosfera i z łatwością udaje się złapać trochę uśmiechów, na co ciekawszych stanowiskach pokazy potrafią być bardzo efektowne i warto skierować obiektyw właśnie w ich stronę. Nie można zapomnieć o zdjęciach pokazujących zarówno wystawców jak i uczestników konferencji. W przyszłości łatwiej będzie pozyskać kolejnych wystawców, jeśli będą wiedzieli, że konferencja nie tylko ma dużą frekwencję ale również, że jest duże zainteresowanie stoiskami.

Zdjęcie grupowe podczas konferencji

Zdjęcia grupowe podczas konferencji to duże wyzwanie. Nie łatwo jest sfotografować dużą grupę ludzi, na szczęście dysponowaliśmy dużą halą, na której udało się pomieścić wszystkich i sfotografować z najwyższych miejsc na trybunach.

 

Zajęcia praktyczne podczas konferencji

Kolejnym elementem konferencji były zajęcia praktyczne angażujące uczestników do aktywnego udziału. Dla ochotników była to świetna okazja do przetestowania w praktyce, pod czujnym okiem prowadzących, teorii wykładanych podczas wcześniejszych prezentacji. Dobry fotograf na konferencje z łatwością powinien dostrzec potencjał tych obfitujących w ciekawe interakcje okazji do zdjęć.

Wykład specjalny – Ian Jeffreys – Konferencja PSTM

Fotograf na konferencje – dlaczego warto mieć profesjonalną relację z takiego wydarzenia?

Fotograf na konferencje pokaże Wasze wydarzenie w możliwie najlepszym świetle. Dobra relacja z konferencji, to więcej zainteresowanych nią uczestników w przyszłości. Również potencjalni wystawcy i partnerzy przychylniej będą spoglądać w stronę konferencji, która cieszy się dużą frekwencją i szerokim zainteresowaniem. Zapraszam do skorzystania z formularza kontaktowego lub bezpośredni kontakt telefoniczny aby sprawdzić dostępność i cenę.