Dziś zapraszam Was do obejrzenia reportażu ze ślubu Justyny i Michała. Zobaczycie też ja wyglądało ich wesele w Piotrkowie Trybunalskim w sali “Na Skarpie”. Przybliżę Wam również jedno z moich ulubionych zdjęć sezonu 2017, które powstało podczas przygotowań Justyny. Mianowicie, chodzi mi o sfotografowanie momentu między Justyną, a jej Babcią. To właśnie dla uwiecznienia takich momentów sięgam po aparat.  Idąc na kolejny ślub nigdy nie wiem do końca, co mnie spotka. Bo poza tymi oczywistymi i kluczowymi momentami w dniu ślubu istnieje bardzo wiele tych, które niejako dzieją się obok głównych wydarzeń i często nie da się ich przewidzieć.

Równie trudno jest przewidzieć pogodę w dniu ślubu. Nigdy też nie mamy pewności, że ta prognozowana się sprawdzi. Większość par chce mieć słoneczną pogodę, o minusach tejże zaświadczą panowie, którzy w środku sierpnia czekali w ciemnej marynarce w palącym słońcu na rozpoczęcie ceremonii ślubu. Tym razem na początku września trafiliśmy na pochmurny dzień, z przelotnymi opadami deszczu. Na szczęście kapryśna aura nie popsuła nastrojów naszym bohaterom.

Przygotowania do ślubu Pana Młodego


W domu rodzinnym Michała zaczęliśmy przygotowania od fotografowania detali – brązowych butów, drewnianej muchy i spinek do mankietów w kształcie padów do x-boxa, a także granatowej marynarki i obrączek z motywem globusa. Dokładnie w ten sam sposób rozpoczęły się przygotowania u Justyny. 

Zawsze przygotowania kończę klasycznym portretem:

Przygotowania Panny Młodej

Miałem sporo czasu na fotografowanie detali stroju Panny Młodej, ale jak tylko Justyna pojawiła się, mogliśmy przystąpić do wykonania fotografii z przygotowań Justyny.

Poczucie humoru nie opuszczało Justyny ani na chwilę 😉

Druhny w pięknych fioletowych sukienkach uwijały się jak w ukropie by zdążyć przed przybyciem Michała. 

Na koniec portret Justyny. O piękny make-up zadbała – Monika Rybak Make Up

A w międzyczasie udało się ustrzelić selfika wszystkich dziewczyn ? Warto uwieczniać te momenty. To taki znak naszych czasów. Ciekawe czy za 20 lat nadal będziemy je robić?
Zanim przyjechał Michał, Justyna odwiedziła swoją schorowaną babcię mieszkającą obok. Nieśmiało zapytałem, czy mogę im towarzyszyć. Byłem świadkiem tej wzruszającej chwili, sam miałem ściśnięte gardło, ale dzięki temu powstała ta fotografia:

babcia-panny-młodej-pocałunekPowitanie Michała w ogrodzie i first look w rodzimym wydaniu.

Błogosławieństwo

Przyszedł czas na błogosławieństwo:Po czym udaliśmy się do kościoła. I znów udało się złapać taką mało znaczącą klatkę z punktu widzenia całości reportażu. Ale ja lubię takie momenty między momentami.Niepozorny z zewnątrz kościół Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Lubieniu skrywa przepiękne wnętrza. Zaraz po tym jak przybyli, Justyna i Michał pewnym krokiem weszli do wnętrza świątyni.
wesele w piotrkowie trybunalskim

Stało się! Dopełnieniem ceremonii niech będzie wystrzał konfetti i radosna reakcja naszej Pary Młodej. 

Wesele w Piotrkowie Trybunalskim – Dom Weselny “Na Skarpie”

Za dekoracje kwiatowe na sali Lawendowy Salon Kwiatowy Będąc przed Justyną i Michałem nas sali wykonałem kilka zdjęć dekoracji.


Pierwszy taniec – wesele w Piotrkowie Trybunalskim Przez całą noc czadu dawał zespół Fayerwerk.

wesele w piotrkowie trybunalskim wesele w piotrkowie trybunalskimwesele w piotrkowie trybunalskim wesele w piotrkowie trybunalskim wesele w piotrkowie trybunalskimwesele w piotrkowie trybunalskim

Oczepiny – wesele w Piotrkowie Trybunalskim
wesele w piotrkowie trybunalskim

wesele w piotrkowie trybunalskimwesele w piotrkowie trybunalskimwesele w piotrkowie trybunalskimwesele w piotrkowie trybunalskimwesele w piotrkowie trybunalskimwesele w piotrkowie trybunalskimwesele w piotrkowie trybunalskimTakie to było wesele w Piotrkowie Trybunalskim! Podobało się Wam?

Podsumowując, jeśli jesteście ciekawi kto pomagał Justynie i Michałowi, by ich dzień był taki jak sobie wymarzyli, oto oni:
Sala:  Dom Weselny Na Skarpie
Kwiaty na sali, bukiety, butonierki i wianek: Lawendowy Salon Kwiatowy
O makijaż zadbała: Monika Rybak Make Up
Zaproszenia: Papierowe Marzenia – Zaproszenia ślubne
Zespół: Fayerwerk
Nad wykonaniem pierwszego tańca czuwali: StudioTanca4U