Sesja świąteczna w domu – czy to dobry pomysł? Fotograf Oleśnica

Sesja świąteczna w domu

Domowe sesje świąteczne – fotograf Oleśnica

Sesja świąteczna w domu to dobry pretekst, do tego, by fotograf rodzinny wykonał dla Was naturalne zdjęcia portretowe. Naturalne, czyli jakie? Cała idea fotografii lifestyle’owej – codziennej, opiera się na wykonywaniu zdjęć niepozowanych, lub takich, które rzeczywiście są pozowane, ale wyglądają tak, jakby zostały wykonane z zaskoczenia bez świadomości osób fotografowanych, że towarzyszy im fotograf. Takie zdjęcia to zapis jakiegoś wycinku Waszej codzienności.  Dziś postaram się Was przekonać, że Wasz własny dom jest świetnym miejscem na taką sesję. Dlaczego?

zdjęcia rodzinne w domuDobre powody, by wykonać zdjęcia rodzinne w domu

Jak mawiają Anglicy, mój dom, to moja twierdza. Natomiast u nas króluje powiedzenie, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej i coś w tym jest. We własnym domu czujemy się bezpiecznie, to nasz azyl. To tutaj odpoczywamy po całym dniu pracy. Właśnie w domu toczy się nasze życie rodzinne i dorastają dzieci. Przecież wychowanie Waszych pociech wiąże się z wieloma radosnymi chwilami, które towarzyszą nam na co dzień. Uśmiechy przeplatają się z chwilami pełnymi dziecięcego krzyku i łez. Tak to już jest.

sesje świąteczne w domu , sesja rodzinna w domu, Wrocław, Oleśnica

Pełnia szczęścia – mama, tata i roześmiane dziecko w ich objęciach! Czy może być coś piękniejszego?

Niestety pochłonięci zabawą i zanurzeni w tych pięknych momentach między rodzicami a dziećmi, nie jesteśmy w stanie tego samodzielnie uchwycić. To oczywiste, że chcemy cieszyć się tymi chwilami tu i teraz. Czyż nie byłoby pięknie, zatrzymać ten wspólnie spędzony czas na zawsze na zdjęciach rodzinnych lub w przepięknym rodzinnym albumie? Sesje świąteczne to świetny pretekst, by zatrzymać te najlepsze chwile, nie tylko w pamięci, ale również na fotografiach. Domowe zacisze wydaje się naturalnym środowiskiem do takich sesji.

Sesja świąteczna w domu? Jak się do tego zabrać?

Pewnie, niektórych z Was, w zaniepokojenie wprawia fakt, że mielibyście pozować przed obiektywem aparatu. Nie dziwię się. Do fotografowania telefonami jesteśmy już przyzwyczajeni. Jednak wciąż jest coś przytłaczającego, gdy obca nam osoba wyceluje aparat fotograficzny w naszym kierunku.

sesja dzieci w domu, sesja rodzinna w domu, Oleśnica, Wrocław

Na szczęście podczas świątecznej sesji zdjęciowej w domu nie ma potrzeby pozować! Fotograf rodzinny rozejrzy się po Waszym domu i wybierze najlepsze miejsca, by wykonać zdjęcia. Oceni jakość naturalnego światła, wpadającego przez okna i wybierze dogodne punkty, z których można fotografować. Następnie wskaże miejsca, gdzie powinniście stanąć czy usiąść. Kolejnym krokiem będzie kilka wskazówek i pomysłów na interakcje między Wami a dzieckiem. Reszta dzieje się sama! Przecież w codziennych relacjach jesteście całkowicie swobodni!

To od fotografa zależy, czy będzie biernie się przyglądał Waszym harcom, czy z należytą starannością zabierze się za łapanie chwil. Kluczem do naturalnych zdjęć jest szybka zmiana sytuacji i miejsc oraz czynności, które wykonujecie. To właśnie wtedy, gdy jesteście pochłonięci zabawą czy przytulaniem dzieci, wychodzą najlepsze zdjęcia rodzinne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas takiej sesji zdjęciowej w domu wykonać kilka pozowanych ujęć.

sesja rodzinna w domu, fotograf Oleśnica, Wrocław

Sesja świąteczna dzieci w domu – domowe portrety dzieci Oleśnica

Na świątecznej sesji w domowym zaciszu pięknie wychodzą portrety dzieci. Najlepiej, gdy uda się uchwycić ich uśmiech. Co prawda, fotograf dziecięcy, ma kilka asów w rękawie, by wywołać radość na twarzy dziecka, ale zdecydowanie ułatwi mu to zadanie odpowiednie przygotowanie do sesji. Dlatego najlepiej umawiać się na rodzinne sesje w domu zaraz po dziecięcej drzemce. Wyspane dziecko, to szczęśliwe dziecko! Zmęczenie u dzieci powoduje, że zaczynają grymasić i nie mają ochoty współpracować z fotografem. Nic dziwnego! Jako rodzice, najlepiej znacie swoje pociechy i wiecie, o jakiej porze dnia czują się najlepiej.

dziecięca sesja zdjęciowa, zdjęcia rodzinne w domu, fotograf Oleśnica, Wrocław

Świąteczny portret Bruna przy choince – klasyka gatunku. Dziecko w pięknym świetle z okna ze świątecznymi dekoracjami w tle.

Sesja świąteczna w domu, to przede wszystkim interakcje rodziców z dziećmi! Na sesji świątecznej w domu staram się też przemycić świąteczne dekoracje. W tym świątecznym czasie nie może ich zabraknąć!

sesja zdjęciowa w domu, zdjęcia rodzinne, fotograf Oleśnica, Wrocław

Na sesji w domu u Bruna w Oleśnicy, postanowiłem, mimo zimowej aury, wykonać chłopcu kilka zdjęć przez szybę drzwi tarasowych. Stojąc na zewnątrz, siliłem się na różne pomysły, by rozbawić malucha i się udało! Pięknie obdarzył mnie uśmiechem. Wprawne oko dostrzeże pierwszy ząbek, nieśmiało wyglądający na świat! Jako rodzic fotografujący również swoją rodzinę, doceniam takie smaczki na zdjęciach. Dzieci rosną jak na drożdżach, zmieniają się z dnia na dzień i bywa, że umykają nam te kroki w rozwoju dziecka. Z perspektywy czasu dostrzegamy te drobiazgi właśnie na zdjęciach.

sesja zdjęciowa w domu, sesja dziecięca Oleśnica, Wrocław

Sesji świąteczna w domu, nie może się obyć bez chwil czułości pokazujących więź między matką, a dzieckiem.

rodzinne fotografie w domu, Oleśnica, Wrocław

 Oleśnica Wrocław - fotograf rodzinny

Każdy rodzic wie, że dzieci są ich całym światem! – sesja świąteczna w domu

 

fotograf Oleśnica, fotograf Wrocław

Sesja świąteczna w domu – wspólne odkrywanie świata razem z dzieckiem 😉

Sesja rodzinna w domu bez okazji? Fotograf Oleśnica

Święta to oczywista okazja do wykonania zdjęć portretowych. Ten wyjątkowy czas, gdy mamy w domu przystrojoną choinkę i świąteczne dekoracje jest tylko raz do roku. Dlatego rozumiem, że wielu rodziców decyduje się na sesję rodzinną właśnie w tym okresie. Dla wielu rodzin świąteczna sesja zdjęciowa jest już coroczną tradycją. Końcówka roku to dobry moment na podsumowania. Jednak, by zatrzymać te naturalne chwile w Waszym życiu rodzinnym, tak naprawdę, nie potrzeba specjalnej okazji! Zresztą odpowiednią okazję zawsze można znaleźć! To nie świąteczne dekoracje grają przecież pierwsze skrzypce na zdjęciach rodzinnych. To Wy, Wasze dzieci i Wasze emocje są na nich najważniejsze.

Na zdjęciach rodzinnych wykonanych w domu widać upływ czasu. Widać go nie tylko po dorastających dzieciach, ale również po zmianach, jakie zachodzą w Waszych domach. Teraz w ten sposób o tym nie myślicie, ale przypomnijcie sobie, a co zwracacie uwagę, oglądając stare, czarno-białe zdjęcia. Często prócz osób sfotografowanych, naszą uwagę przykuwa wygląd znanych nam miejsc, które zmieniły się nie do poznania.

sesja rodzinna w domu na święta, fotograf Oleśnica

Sesja świąteczna w domu – chwile pełne radości wyjęte z codzienności! Fotograf Oleśnica – zapraszam!

Sesja rodzinna w domu cena – zdjęcia rodzinne Oleśnica

Sesja świąteczna w domu może odbyć się w Oleśnicy, Wrocławiu i okolicy. Możecie zdecydować się na pakiet 10, lub 20 fotografii rodzinnych.  Bez względu na to, na który pakiet się zdecydujecie, na sesji powstanie więcej zdjęć, z których będziecie mogli wybrać swoje najlepsze zdjęcia rodzinne. 

Jeśli chcielibyście wykonać sesję rodzinną w domu w innym terminie, również napiszcie do mnie. Poznacie cenę oraz ilość gotowych zdjęć, które otrzymacie w zależności od wybranego pakietu. Jeśli spodoba się Wam więcej ujęć, niż na początku deklarowaliście, wówczas jest też możliwość dokupienia dodatkowych ujęć. Zdjęcia otrzymujecie w formie plików JPG poddanych obróbce graficznej w galerii na hasło. Dodatkowo można zamówić odbitki, obrazy oraz albumy ze zdjęć. Zapraszam do kontaktu.

ALBO NAPISZ DO MNIE!

    *kiedy orientacyjnie chcesz wykonać sesję

    Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie. Cookie Policy