Miejsca na plener ślubny łódzkie

Poślubna sesja plenerowa w Łodzi może odbyć się w dwóch miejscach o całkowicie różnym charakterze i klimacie. Już po ślubie Pary Młode bardzo często zastanawiają się nad wyborem miejsca na sesję plenerową. Zwykle w takiej sytuacji fotograf ślubny sugeruje, by pomyśleć nad tym, co Parze Młodej się podoba. Czy preferują romantyczne zdjęcia ślubne pośród zieleni, czy może jednak wolą poruszać się w przestrzeni miejskiej wśród budynków?

Czasem można połączyć te dwa różne światy. Przed zachodem słońca wybrać się do pobliskiego Lasku Łagiewnickiego i wykonać sesję ślubną w lesie, a po zmroku odwiedzić Pasaż Róży przy Piotrkowskiej 3 w Łodzi  i zrobić sesję ślubną w mieście. Jest to możliwe, gdyż te dwa miejsca są oddalone od siebie o 15-20 minut jazdy samochodem. Zatem do dzieła!

Las Łagiewnicki – sesja plenerowa w Łodzi

plener ślubny w Łodzi - Las Łagiewnicki

Sesję plenerową rozpoczynam pięknym ujęciem pary młodej na tle pięknie rozmytego lasu.

W Lasku Łagiewnickim na wiosnę i latem, a także na początku września króluje zieleń. Wszechobecna natura, szum drzew, to wszystko jest, na wyciągniecie ręki i to niespełna 20 minut od centrum Łodzi. W odróżnieniu od parków, w których trawa jest przystrzyżona, a z miejsca na miejsce przechadzamy się utwardzonymi, uładzonymi ścieżkami czy nawet chodnikami, w Lasku Łagiewnickim jesteśmy naprawdę bliżej natury. Teren jest bardzo urozmaicony, oprócz starych drzew, odnajdziemy dwie urokliwe drewniane kapliczki św. Rocha i św. Antoniego. Na sesji ślubnej w lesie zazwyczaj nie ma takich dodatkowych akcentów architektonicznych, toteż Lasek Łagiewnicki w Łodzi ma przewagę nad innymi lasami i parkami.

Sesja ślubna w Łodzi - kapliczki św. Rocha i św. Antoniego w Lasku Łagiewnickim

Kryte gontem dachy drewnianych kapliczek w Lesie Łagiewnickim, skąpane w okolicznej zieleni, stanowią piękne tło dla zakochanych. Jest to świetne miejsce na plener ślubny.

plener ślubny w Łodzi - lasek łagiewnicki - kapliczki św. Rocha i św. Antoniego

Długa ogniskowa obiektywu i fotografowanie z daleka. To recepta na wyjątkowe zdjęcia ślubne!

Przechodząc na drugą stronę ulicy Wycieczkowej, odnajdziemy dwa stawy w otoczeniu drzew, a także szeroką alejkę. Wszystko w niewielkiej odległości od siebie, a wprowadza nam różnorodność na zdjęciach.

sesja plenerowa - Las Łagiewnicki w Łodzi - sesja ślubna w lesie

Pasaż Róży – plener ślubny w Łodzi

Sesja ślubna w Pasażu Róży w Łodzi

Sesja plenerowa w Łodzi – Pasaż Róży – Piotrkowska

Pasaż Róży w Łodzi to unikatowe i bardzo urokliwe miejsce. Przy Piotrkowskiej 3, w podwórzu dawnego Hotelu Polskiego znajduje się niesamowita instalacja artystyczna. Na ścianach kamienic otaczających podwórze wkomponowane są setki tysięcy stłuczonych lusterek.

Autorką instalacji jest Joanna Rajkowska, która prace nad tym mozaikowym podwórzem rozpoczęła w 2013 r. podczas Festiwalu Łódź Miasto Czterech Kultur. Pasaż Róży prezentuje się zjawiskowo o każdej porze, ale najbardziej zyskuje po zmroku, kiedy światło latarni zaczyna odbijać się w szkiełkach. To świetne miejsce na plener ślubny w Łodzi! Ma ogromny potencjał! Pierwsze zdjęcie powstało w świetle zastanym. Widać, że króluje tu biel i szarość ścian. Jednak mój zamysł na sesję w tym miejscu był nieco inny.

Sesja ślubna w Łodzi - Pasaż Róży nocą

Podczas sesji postanowiłem oświetlić Pasaż Róży niebieskim światłem lamp błyskowych i wykreować alternatywną rzeczywistość. Rozpoczęliśmy od światła w kolorze fioletowym, co nawiązywało do koloru przewodniego wesela Justyny i Michała.

plener ślubny w Pasażu Róży w Łodzi

Następnie dołożyłem światło w kolorze niebieskim, by finalnie skupić się wyłącznie na kolorze niebieskim, który nawiązywał do marynarki Pana Młodego.

Sesja ślubna w Łodzi - zdjęcia ślubne w nocy - Pasaż Róży

Sesja plenerowa w Łodzi – Pasaż Róży inaczej! Mając odpowiednią wiedzę, sprzęt i pomysł, fotograf ślubny może dowolnie kreować rzeczywistość na ślubnej sesji plenerowej!

To tylko jeden z pomysłów na sesję ślubną w Pasażu Róży. Zdjęcia można wykonać bez dodatkowego oświetlenia, polegając wyłącznie na atmosferze tego miejsca. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze będzie ono do wyłącznej dyspozycji Pary Młodej i mogą tam przebywać inne osoby. Jeśli nie czujecie skrępowania, pozując wśród przypadkowych przechodniów i wykażecie się odrobiną cierpliwości, możemy na zdjęciach stworzyć wrażenie, że byliście tam tylko we dwoje. A jakie są Wasze ulubione miejsca na sesję plenerową w Łodzi? Macie już jakieś pomysły na plener ślubny w Łodzi?

Fotograf Ślubny Łódź – miejsce na sesję plenerową w Łodzi