Jak znaleźć czas na sesję w dniu ślubu? Ile trwa taka sesja?

Sesja plenerowa w dniu ślubu? Przecież na to szkoda czasu! Na pewno? O sesji plenerowej w dniu ślubu pisałem już przy okazji wpisu Karoliny i Michaela. Wspomniałem tam, że wystarczy nam zaledwie 20-30 minut by wykonać kilka ciekawych ślubnych zdjęć plenerowych już w dniu ślubu.

sesja plenerowa w dniu ślubu, niesięcin, aleksandrów łódzki, biały pałac, krótka sesja, ślub, biały Austin Princess, samochód do ślubu, biały samochód do ślubu

Oczywiście, wiele zależy od otoczenia, w którym odbywa się wesele. Pogoda również odgrywa kluczową rolę. Ale myślę, że w każdych warunkach, nawet po zmroku można zrobić ładne, nawet bardzo wyjątkowe zdjęcia, które pokażą emocje i Wasz stan ducha w dniu Waszego ślubu. Poniższe zdjęcie powstało ok. godziny 22:00 na weselu Gosi i Michała:

Sesja ślubna po zmroku

Dzień ślubu jest wyjątkowy – sesja ślubna w dniu ślubu daje Wam chwilę wytchnienia – czas tylko dla Was w tej gonitwie, gdy trzeba zrealizować “program” wesela: Tort, podziękowania dla rodziców, na to przyjdzie jeszcze czas. Teraz jest chwila dla Was – cieszcie się nią, a ja wykonam dla Was kilkanaście zdjęć, które zatrzymają atmosferę dnia wesela.

Kiedy wykonać sesję plenerową?

W zależności od pory roku i miesiąca, w którym bierzecie ślub, sesja plenerowa w dniu ślubu może odbyć się np. po pierwszym tańcu. Poziom stresu nieco opada i macie wówczas chwilę dla siebie by pobyć sam na sam ze sobą.  W przypadku Aleksandry i Giama, sesję plenerową w dniu ślubu w Białym Pałacu w Aleksandrowie Łódzkim wykonaliśmy tuż po obiedzie, gdy goście delektowali się kawą i ciastem. Ja porwałem Parę Młodą przed Biały Pałac w Niesięcinie. Tam czekał na nich piękny biały samochód do ślubu – Austin Princess, który w otoczeniu Białego Pałacu prezentował się świetnie.


sesja plenerowa w dniu ślubu, niesięcin, aleksandrów łódzki, biały pałac, krótka sesja, ślub, biały Austin Princess, samochód do ślubu, biały samochód do ślubu, fotograf ślubny łódź, zdjęcia ślubne łódź

Odpowiednia pora na sesję ślubną w dniu ślubu zawsze się znajdzie. Podczas wesela jest wiele momentów, kiedy możecie wymknąć się niezauważeni, podczas gdy goście tańczą, lub gdy wydawany jest kolejny posiłek. Sesja plenerowa w dniu ślubu może zostać podzielona na dwa wyjścia z wesela. Jedno o zachodzie słońca, a drugie już po zmroku. Warunki oświetleniowe zmienią się i powstaną różnorodne zdjęcia ślubne.

sesja plenerowa w dniu ślubu, niesięcin, aleksandrów łódzki, biały pałac, krótka sesja, ślub, biały Austin Princess, samochód do ślubu, biały samochód do ślubu

Udało się złapać ostatnie promienie zachodzącego słońca. Wszechogarniająca biel stała się motywem przewodnim sesji.

sesja plenerowa w dniu ślubu, niesięcin, aleksandrów łódzki, biały pałac, krótka sesja, ślub, biały Austin Princess, samochód do ślubu, biały samochód do ślubusesja plenerowa w dniu ślubu, niesięcin, aleksandrów łódzki, biały pałac, krótka sesja, ślub, biały Austin Princess, samochód do ślubu, biały samochód do ślubu sesja plenerowa w dniu ślubu, niesięcin, aleksandrów łódzki, biały pałac, krótka sesja, ślub, biały Austin Princess, samochód do ślubu, biały samochód do ślubu sesja plenerowa w dniu ślubu, niesięcin, aleksandrów łódzki, biały pałac, krótka sesja, ślub, biały Austin Princess, samochód do ślubu, biały samochód do ślubu, fotograf ślubny łódź, zdjęcia ślubne łódź

Jeśli tak jak Aleksandra i Giam, planujecie jechać do ślubu wyjątkowym autem, to warto sobie z nim zrobić kilka zdjęć pozowanych. To oczywiste, że fotograf ślubny, uchwyci auto, którym będziecie jechać do ślubu, ale korzystając z chwili spokoju na weselu, można wpleść samochód ślubny do zdjęć plenerowych.

Czy sesja plenerowa w dniu ślubu wyklucza sesję plenerową w innym dniu?

Absolutnie nie! Każda z tych sesji ma swoje unikatowe zalety. Co prawda podczas sesji ślubnej innego dnia musimy próbować odtworzyć atmosferę dnia ślubu, ale mamy na to  więcej czasu. Na plener ślubny w innym dniu możemy wybrać miejsce, porę dnia i najlepsze światło. Z Aleksandrą i Giamem udaliśmy się w poniedziałek, zaraz po weselu do Arkadii i Nieborowa. Poniżej kilka ujęć z  sesji ślubnej w Arkadii w Nieborowie.