Sesja narzeczeńska Wrocław ? zdjęcia w deszczu? 3 porady

Sesja narzeczeńska Wrocław - deszcz w dniu - sesja z parasolką - pomysły

Sesja narzeczeńska we Wrocławiu w środku czerwca. Czy coś może pójść nie tak? Z Anitą i Kamilem umówiliśmy się w Parku Szczytnickim na zdjęcia narzeczeńskie, jednak po przyjeździe na miejsce sytuacja nie wyglądała różowo. Padał deszcz, a wszystko wokół było przemoczone. Anita i Kamil przyjechali na sesję do Wrocławia z daleka i nie było opcji jej przełożenia na inny termin. Po minach narzeczonych widziałem, że są rozczarowani warunkami pogodowymi.

Postanowiłem, że nie poddamy się tak łatwo i spróbujemy zrobić kilka zdjęć. Jeśli rozpada się na dobre, wówczas zrezygnujemy i z tym planem w głowie weszliśmy do parku. Łapcie więc garść inspiracji i pomysłów na sesję narzeczeńską, gdy zaskoczy was deszcz w dniu sesji. Na szczęście Anita przezornie wzięła ze sobą transparentną parasolkę przeciwdeszczową i tutaj świetnie się ona sprawdziła na tych kilku ujęciach w deszczu.

sesja narzeczeńska Wrocław z parasolką - park we Wrocławiu - inspiracje na zdjęcia

Parasolki przeciwdeszczowej nagłe zniknięcie – sesja narzeczeńska Wrocław

Z tą transparentną parasolką wiąże się kolejna zabawna historia, choć jest w niej również przysłowiowa łyżka dziegciu. Ruszyliśmy w głąb Parku Szczytnickiego, deszcz trochę osłabł. Postawiliśmy parasolkę przy jednym z krzaczków i kontynuowaliśmy zdjęcia narzeczonych. Ruszyliśmy w kierunku stawu, by wykonać kilka fotografii narzeczeńskich nad wodą. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy wróciwszy do krzaczka, przy którym jeszcze przed chwilą była parasolka, zastaliśmy tylko mokre liście, a po parasolce nie było śladu. Zbici  z tropu i trochę niepocieszeni kontynuowaliśmy sesję narzeczeńską.

Pomysły na zdjęcia narzeczeńskie - sesja w parku nad stawem we Wrocławiu

Cóż, parasolka w deszczowy dzień, okazała się smakowitym kąskiem. Dlatego weźcie sobie tę sytuację do serca i przyjmijcie moją poradę: w deszczowy dzień nie należy spuszczać parasolki z oczu! Pod żadnym pozorem! 😉

Na sesjach portretowych dla zakochanych lubię zmieniać miejsca, w których fotografujemy. Oprócz żonglowania obiektywami, które dają nam różną perspektywę na zdjęciach, lubię się przemieszczać. Zdjęcia w ruchu dają fotografowanym parom zajęcie, dzięki czemu nie są tak zestresowani obecnością fotografa ślubnego. Wspólny spacer zawsze wygląda dobrze na fotografiach, szczególnie jeśli okrasimy go spojrzeniami i uśmiechami zakochanych.

Sesja narzeczeńska Wrocław - sesja w Parku - inspiracje na zdjęcia we Wrocławiu

Od czasu do czasu, warto jednak przystanąć na chwilę i wykorzystać tę okazję do przytulania.

Sesja narzeczeńska pomysły i praktyczne rady dla zakochanych jak pozować

Wspominałem już, jak się przygotować do sesji narzeczeńskiej? Pierwsza i najważniejsza rada, to być przygotowanym na dużą dawkę uścisków, pocałunków i spoglądania sobie w oczy! Jeśli szukacie inspiracji do zdjęć narzeczeńskich to przytulanie, nie dość, że jest miłe, to jeszcze świetnie wygląda na fotografiach narzeczeńskich.

A tak na poważnie, to idąc na sesję, postarajcie się potraktować ją jak przygodę. Nie stawiajcie sobie wymagań lub nierealistycznych celów w postaci konkretnych ujęć. Najlepiej jest iść na sesję z otwartą na pomysły głową, ufając, że fotograf, którego wybraliście, wie, co robi. Bazując na swoim doświadczeniu ma on w zanadrzu przygotowane pozy i udzieli Wam odpowiednich wskazówek jak się ustawić do zdjęć. Potraktujcie sesję narzeczeńską jako dobrą zabawę, bądźcie sobą, a naturalne zdjęcia zrobią się same.

Idąc dalej, natknęliśmy się na duży kwitnący krzew. Taki jednolity kwiatowy wzór w tle, świetnie wygląda na zdjęciach. Aby urozmaicić kadr, zdjęcie wykonałem z niskiej perspektywy, kucając w przemoczonej trawie. Niska perspektywa sprawia, że widoczne na pierwszym planie źdźbła traw zasłaniają ścieżkę na której stali narzeczeni. Wygląda to tak, jakby zakochani stali w wysokiej trawie.

Jak się ubrać na sesję narzeczeńską – poradnik – sesja narzeczeńska Wrocław

Spójrzcie jaki zestaw ubrań wybrali nasi bohaterowie sesji narzeczeńskiej we Wrocławiu. Czego tutaj nie ma? Nie znajdziecie na ich strojach napisów czy krzykliwych wzorów.

Narzeczeni postawili w swojej garderobie na kolor biały. Anita ma białą sukienkę, a Kamil włożył białą koszulę. Dżinsowe spodnie i katana to drugi kolor, który przełamuje biel i urozmaica stylizację. Katana ma też inną praktyczną funkcję, chroni przed chłodem. Podczas przechodzenia z miejsca na miejsce w chłodniejszy dzień warto się okryć. Nawet jeśli nie chcesz występować na zdjęciach w okryciu wierzchnim, zabierz ze sobą coś w razie wiatru.

Na co zwrócić uwagę – sesja narzeczeńska Wrocław

Oczywiście ja nigdy nie narzucam stroju, jaki powinna mieć na sesji para, ale jest kilka zasad, których można się trzymać dla lepszego efektu na zdjęciach. O pierwszej z nich już wspomniałem. Należy unikać ubrań z napisami czy krzykliwymi wzorami. Choć od tej zasady zapewne znajdą się wyjątki, to w wielu przypadkach wspomniane elementy graficzne mogą odciągać uwagę oglądających od Waszych emocji na zdjęciach. Po drugie, wybierzcie stroje, w których dobrze się czujecie.

Sesja narzeczeńska ma być dla Was miło spędzonym czasem i świetną pamiątką. Dlatego ważne jest, byście zachowali swój styl i nie starali się być na zdjęciach kimś innym. Ubiór, który lubicie, zwiększa Waszą pewność siebie, co przekłada się na lepsze zdjęcia.

Stroje nie muszą być bardzo eleganckie, ale unikałbym bluz z kapturem czy dresów. Głównie ze względu na to, że takie stroje są często okraszone wzorami, logo czy napisami. Jeśli nie jesteście pewni, czy wybrana przez Was stylizacja sprawdzi się na sesji narzeczeńskiej, podeślijcie fotografowi zdjęcia Waszego ubioru. Na pewno fotograf będzie w stanie ocenić czy podjęliście słuszną decyzję i doradzić, w co się ubrać na sesję narzeczeńską lub jakie zmiany należałoby wprowadzić w Waszych strojach.

sesja w parku na tle kwitnącego krzewu - park we wrocławiu
Sesja narzeczeńska na mostku w parku we Wrocławiu - inspiracje na zdjęcia narzeczeńskie

Zdjęcia narzeczeńskie w parku na mostku

Przechadzając się po wrocławskim parku, natknęliśmy się na drewniany mostek. To świetne urozmaicenie dla ujęć w otoczeniu wyłącznie drzew i krzewów.

Sesja narzeczeńska Wrocław- narzeczeni na mostku w parku szczytnickim we Wrocławiu

Choć większość zdjęć na sesji narzeczeńskiej będzie ukazywać Was, tak jakbyście byli tam sami i dobrze się przy tym bawili, to nie może również zabraknąć fotografii typowo pozowanych. Zdjęcia, na których patrzycie prosto w obiektyw, to gratka szczególnie dla rodziców czy dziadków. Takie zdjęcia to świetnie będą pasowały do ramek! Można je również wykorzystać do zaproszeń czy elementów wystroju na sali weselnej. Innym pomysłem jest wykonanie z nich obrazów, które następnie można wręczyć w ramach podziękowań dla rodziców.

Szalone pomysły – sesja narzeczeńska Wrocław

Na sesji narzeczeńskiej można czasem trochę zaszaleć. Obok tradycyjnych póz, polegających ma  trzymaniu się za ręce i przytulaniu, można pokusić się o nieco inne konfiguracje. Decyzja czy będziecie chcieli je wykonać, należy oczywiście do Was. Jeśli czujecie, że takie pozy pasują do Waszych temperamentów, to pewnie będziecie pierwszymi, którzy je zaproponują. O czym mowa? Wszelkiego rodzaju podnoszenie partnerki i noszenie jej na rękach tudzież na plecach „na barana”!

I jak? Czujecie się na siłach? Czy to są Wasze klimaty, czy odpuszczacie takie atrakcje? Ja jak zwykle niczego nie narzucam, nie mam jednej wizji na sesję. To są tylko pomysły i inspiracje, które możecie wykorzystać na Waszych sesjach lub z nich zrezygnować. Dlatego, też ów skromny poradnik jest bogato ilustrowany 😉

Sesja narzeczeńska Wrocław - radosne zdjęcia narzeczeńskie - park we Wrocławiu - inspiracje i pomysły na zdjęcia

Zdjęcia narzeczeńskie przy ceglanej ścianie

Przedostatnim przystankiem podczas naszej sesji w parku była ceglana ściana porośnięta pnączami. Po raz kolejny staram się urozmaicać tło do zdjęć narzeczeńskich, zmieniając miejsca na zdjęcia. Choć ono, według mnie, odgrywa rolę drugoplanową. Mam nadzieję, że oglądając zdjęcia z tej sesji, doskonale zdajecie sobie sprawę, co jest dla mnie najważniejsze na zdjęciach narzeczeńskich. Otóż są to naturalne emocje widoczne na twarzach narzeczonych. Bez nich zdjęcia byłyby nijakie. Oczywiście na roześmianych sesjach narzeczeńskich jest miejsce na szczyptę romantyzmu i czułości! A jakże! Mój styl fotografowania zakłada, że ludzie najlepiej wyglądają, gdy są uśmiechnięci. Dlatego na sesji narzeczeńskiej nie może zabraknąć uśmiechów!

pochmurny dzień we Wrocławiu - sesja narzeczeńska w Parku

Ile trwa sesja narzeczeńska?

Z Anitą i Kamilem od pierwszego do ostatniego ujęcia upłynęło półtorej godziny. Zwykle sesja narzeczeńska trwa maksymalnie dwie godziny i jest to wystarczający czas, by wykonać różnorodne zdjęcia. Nie ma sensu przeciągać tego spotkania, bo pod koniec i tak będziecie już zmęczeni. W sprzyjających warunkach, w słoneczny dzień, taka sesja może trwać zaledwie godzinę.

Sesja narzeczeńska Wrocław - inspiracje - pomysły na zdjęcia narzeczeńskie w parku

Sesja narzeczeńska Wrocław - cena

A czy Wy macie już fotografa na swój ślub? Czy uważacie, że sesja narzeczeńska to dobry pomysł? Chcielibyście mieć wspólne fotografie pokazujący Waszą relację i uczucia? Jeśli chcecie wiedzieć, ile kosztuje sesja narzeczeńska, napiszcie do mnie! Decydując się na wykonanie reportażu w dniu ślubu i podpisując umowę z fotografem, otrzymacie rabat na sesję narzeczeńską. Skorzystajcie z okazji, by mieć przepiękne zdjęcia narzeczeńskie w dobrej cenie!

Sprawdź cenę sesji narzeczeńskiej we Wrocławiu

Pomysły na zdjęcia narzeczeńskie w parku we Wrocławiu - pochmurny dzień

Kiedy wykonać sesję narzeczeńską?

Jeśli zastanawiacie się, który moment jest dobry na wykonanie zdjęć narzeczeńskich, to już odpowiadam. To zależy. ?

Najważniejsze, by zdążyć przed dniem ślubu. Po tej dacie tracicie status narzeczonych. ? A tak na poważnie, musimy rozważyć kilka kwestii.

Czy planujecie użyć zdjęcia z sesji narzeczeńskiej w zaproszeniach lub innych dekoracjach? Jeśli tak, to musicie wziąć pod uwagę, czas na ich wydrukowanie. Gotowe zdjęcia narzeczeńskie, w formie plików JPG, otrzymacie od fotografa w ciągu kilku dni, ale drukarnie mają różne terminy wykonania wydruku. W przypadku zaproszeń musicie się zastanowić, kiedy będziecie je rozdawać lub rozsyłać i zarezerwować taki termin na sesję, by zdążyć to zrobić. Jeśli nie planujecie wykorzystywać zdjęć w kontekście ślubu i wesela, to sesja narzeczeńska może się odbyć nawet na tydzień przed ślubem! Anita i Kamil swoją sesję wykonali na 4 miesiące przed ślubem.

Album z sesji narzeczeńskiej – sesja narzeczeńska Wrocław

Anita i Kamil swoim zdjęciom narzeczeńskim postanowili nadać wyjątkową oprawę. Zdecydowali się na przepiękny, dwudziestostronicowy album narzeczeński w formacie 30x30cm w aksamitnej oprawie w kolorze butelkowej zieleni. Na okładce pod akrylową płytką znalazło się zdjęcie, które pięknie połyskuje. To bardzo efektowne wykończenie.

Jak wygląda zamówienie albumu?

A więc interesuje Was album narzeczeński? Jak się do tego zabrać? To fotograf zabiera się za projektowanie albumu z sesji narzeczeńskiej. W tym celu najpierw proszę Was o wybór ulubionych zdjęć narzeczeńskich z sesji oraz zdjęcia na okładkę. Zdjęcia do albumu narzeczeńskiego możecie wybrać w łatwy sposób przez galerię internetową na hasło, do której otrzymujecie dostęp po sesji narzeczeńskiej.  Następnie przechodzimy do wyboru rodzaju oprawy (tkanina, eko skóra, aksamit) oraz koloru okładki. Kolejny krok to akceptacja projektu albumu narzeczeńskiego. Na tym etapie możemy wprowadzić pewne korekty układu zdjęć w albumie. Zaakceptowany projekt rusza w drogę do drukarni. Trzeba się przygotować na tygodniowy okres oczekiwania na gotowy album z sesji narzeczeńskiej.

Sesja narzeczeńska Wrocław w albumie

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie. Cookie Policy