Sesja narzeczeńska w Łodzi – Księży Młyn

Sesja narzeczeńska nie jest tym, co przychodzi pierwsze do głowy kiedy szukamy fotografa na swój ślub. Większość osób stawia na upamiętnienie dnia ślubu w postaci reportażu wraz z mini sesją plenerową tego samego dnia. Pozostała część decyduje się dodatkowo na plener ślubny w innym terminie. Nieliczni pytają o możliwość wykonania sesji narzeczeńskiej. Dlaczego tak się dzieje? Czyżby nie dostrzegali wartości w takich zdjęciach? Jeśli coś Wam się obiło o uszy w temacie sesji narzeczeńskich ale nie jesteście do końca przekonani, mam dla Was kilka powodów, dla których warto ją wykonać.

sesja narzeczeńska w mieście

1. Emocje, emocje, prawdziwe emocje – sesja narzeczeńska w Łodzi

Co prawda, aparaty w telefonach towarzyszą nam na co dzień, również podczas wyjazdów wakacyjnych, więc można by założyć, że macie masę wspólnych zdjęć. Nawet jeśli macie zdjęcia na których jesteście razem, to zapewne są to w większości typowe pozowane “selfiacze”. Ale czy w przypadku sesji narzeczeńskiej o takie zdjęcia chodzi? Ja proponuję pokazać Was takimi jacy jesteście, jak najbardziej swobodnie. Nie zabraknie więc uśmiechów na twarzy, a jeśli jesteście romantykami, również kadrów pełnych zadumy i czułości.

Wyobraźcie sobie, że na randkę zabieracie postronnego obserwatora, który dokumentuje to jak miło spędzacie czas we dwoje. Z tą różnicą, że ten postronny obserwator zadba o to, byście wypadli na zdjęciach możliwie najlepiej.  Narzeczeństwo to wyjątkowy czas, który również warto upamiętnić. Będziecie ubrani bardziej swobodnie niż podczas sesji ślubnej, więc możliwości pozowania będą zdecydowanie większe, a powstałe zdjęcia również z racji ubioru, będą bardziej uniwersalne.

sesja narzeczeńska w mieście

2. Oswojenie się z obiektywem – sesja narzeczeńska w Łodzi

Często pytam swoich par czy mają doświadczenie przed obiektywem. Brak obycia to często powód tremy i poddenerwowania w momencie gdy fotograf wyceluje “lufę” obiektywu w naszą stronę. To zrozumiałe, zwykle boimy się tego co nieznane, jednak w przypadku sesji, zupełnie niepotrzebnie. Dlaczego? Bo sesja poprowadzona przez wprawnego fotografa jest świetną zabawą i miło spędzonym czasem. Na dodatek, po tych wspólnie spędzonych miłych chwilach pozostaną piękne zdjęcia.

Na dobrze zrealizowanej sesji narzeczeńskiej nie ma niezręcznej ciszy i pytań w stylu: “co mamy robić?” lub “co teraz?”. To swobodna rozmowa, spacer i zdjęcia. Zobaczycie, że przebywanie w towarzystwie fotografa, który wie co robi, nie jest niczym stresującym, a efekty mówią same za siebie.

sesja narzeczeńska w mieście

3. Poznajcie swojego fotografa przed ślubem!

Mając za sobą takie doświadczenie, jak sesja narzeczeńska, obecność fotografa w dniu ślubu nie będzie już dla Was stresująca. Na sesji narzeczeńskiej rozprawicie się z domysłami dotyczącymi tego, czego możecie się spodziewać po Waszym fotografie ślubnym. A widząc Wasze zdjęcia z sesji narzeczeńskiej nie będziecie się mogli doczekać efektów reportażu ślubnego.

4. Wykorzystajcie zdjęcia narzeczeńskie – prezenty, dekoracje, zaproszenia

I tutaj dochodzimy do bardzo praktycznej strony sesji narzeczeńskiej. Zdjęcia otrzymacie na długo przed ślubem. Niektóre pary decydują się na sesję nawet na rok przed nim. Macie dość czasu by wkomponować zdjęcia z sesji do zaproszeń ślubnych lub podarować je w formie obrazów lub albumów w czasie podziękowania dla rodziców podczas wesela, tak jak zrobili między innymi Ola i Przemek. Jestem przekonany, że pięknie oprawione fotografie przedstawiające szczęśliwych Was będą w oczach Waszych rodziców najlepszą pamiątką.

obrazy podziękowania dla rodziców zdjęcia z sesji narzeczeńskiej

Podobają Wam się zdjęcia z sesji narzeczeńskiej? Wykorzystajcie je jako dekoracje bezpośrednio na weselu np. w pobliżu fotobudki lub Instaxa czy w miejscu, gdzie goście będą wpisywać się do księgi gości. Rozwieszone na konopnych sznurkach i przypięte drewnianymi spinaczami będą wyglądały bardzo efektownie. Można nimi również przyozdobić tablicę z rozmieszczeniem stolików przed wejściem na salę weselną.

sesja narzeczeńska w mieście

sesja narzeczeńska w mieście

5. Zróbcie sobie prezent! (fotoobraz lub album)

Wspominałem już, że sesja narzeczeńska to świetna zabawa. Już na sesji zobaczycie pierwsze efekty na ekranie aparatu. A kiedy otrzymacie wszystkie zdjęcia będziecie mogli je oprawić i powiesić w swoim domu. Zdjęcia w dużym formacie w postaci fotoobrazu lub w ogóle przelane na papier w postaci odbitek stają się czymś wyjątkowym i ponad czasowym.  A jeśli nie chcecie na co dzień otaczać się swoimi zdjęciami, to album narzeczeński może zawsze stać na półce w gotowośći, gdy przyjdą znajomi lub Wasi bliscy.

Gdzie wykonać sesję narzeczeńską? – sesja narzeczeńska w Łodzi

Sesja narzeczeńska może powstać w mieście, w klimacie industrialnym  – tak jak w dzisiejszym wpisie. W wielu miastach odnajdziemy dzielnice, w których nie brakuje starej ceglanej zabudowy. O sesjach narzeczeńskich możecie poczytać również tutaj i tu. Zdjęcia narzeczeńskie, które są ilustracją dzisiejszego artykułu powstały nowej i starej części Księżego Młyna w Łodzi.

A jeśli kochacie zieleń, to nic nie stoi na przeszkodzie by odwiedzić również park. A jeśli macie ochotę na jeszcze bliższe obcowanie z naturą, to proponuję udać się do lasu i tam wykonać sesję.

sesja narzeczeńska w mieście

sesja narzeczeńska w mieście

Sesja narzeczeńska w Łodzi

sesja narzeczeńska w mieście

sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska w Łodzi