Sala bankietowa Szklana Czajka 🎉 Zobacz zdjęcia z wesela!

Wesele w Szklanej Czajce - Sala Bankietowa Szklana Czajka, szklana czajka zdjęcia

Szklana czajka zdjęcia weselne

Jeśli planujecie zorganizować swoje wesele w Czajkowie w województwie wielkopolskim, to z pewnością interesuje Was Sala Bankietowa Szklana Czajka. Znajduje się ona w okolicy między Ostrzeszowem, a Sieradzem w województwie Łódzkim. Być może już nawet odwiedziliście to miejsce osobiście, lecz nadal nie wiecie, jak wygląda sala weselna Szklana Czajka w czasie wesela? Oczywiście dekoracje i przystrojenie sali zależy od Was , ale tym artykułem, chcę Wam przybliżyć Szklaną Czajkę okiem fotografa ślubnego. Chcę pokazać, jakie zdjęcia może stworzyć dobry fotograf ślubny, podczas wesela w Szklanej Czajce. Jakich ujęć możecie się spodziewać oraz odpowiedzieć sobie na pytanie czy Szklana Czajka to idealna sala bankietowa na Wasze wesele?

Wesele w Szklanej Czajce – Czajków

Zacznijmy więc od fotografii przedstawiających to miejsce. Skupimy się na budynku sali bankietowej oraz jego wnętrzu. W niniejszym artykule pokażę również dekoracje ślubne, na jakie zdecydowali się Kinga i Sylwester na swoje wesele.

Szklana Czajka to pięknie położony, nowoczesny obiekt, który został zbudowany w otoczeniu lasu sosnowego. Znajduje się ona przy samej drodze i otacza ją duży parking dla gości weselnych. Ze znalezieniem miejsca parkingowego nie będzie zatem kłopotu. Jedna ze ścian na froncie budynku jest całkowicie przeszklona, dzięki czemu wpuszcza mnóstwo światła do przedsionka i na klatkę schodową. W nawiązaniu do dekoracji i detali ślubnych oraz weselnych, spójrzcie jak prezentuje się szare BMW M4 jako auto do ślubu. Zajrzyjmy do wnętrza Szklanej Czajki.

Sala Bankietowa Szklana Czajka w Czajkowie - sala weselna
Sala Bankietowa Szklana Czajka - sala weselna
Szklana Czajka - zdjęcia z zewnątrz

Sala Bankietowa Szklana Czajka – dekoracje weselne we wnętrzu

Szklana Czajka to zdecydowanie jasna sala weselna. Kolorystycznie dominują biele, beże i szarości. Na suficie znajdziemy podświetlane panele z pleksi, ułożone w ostre geometryczne kształty które ładnie błyszczą, a po zmroku mogą posłużyć jako świetne kolorowe tło do zdjęć tańczących na parkiecie gości. Na ścianach znajdziemy też sporo luster, które optycznie jeszcze powiększają salę i mogą posłużyć fotografowi ślubnemu do wykonania kreatywnych i niecodziennych kadrów.

Sala weselna - Szklana Czajka - wnętrze
dekoracje weselne - Szklana Czajka - sala weselna
Sala Bankietowa Szklana Czajka - dekoracje weselne
Fontanna czekoladowa - Sala Bankietowa Szklana Czajka
Fontanna czekoladowa - słodki stół - Sala Bankietowa Szklana Czajka

Powitanie Młodej Pary przed Salą Bankietową Szklana Czajka Zdjęcia

W zależności od pogody powitanie Pary Młodej może się odbyć przed budynkiem lub w przeszklonym holu. Na weselu Kingi i Sylwestra było słonecznie i ciepło, dlatego Państwo Młodzi zdecydowali się na powianie przed Szklaną Czajką. Goście weselni zebrali się przed wejściem, było powitanie chlebem i solą, nie mogło też zabraknąć tradycyjnego przeniesienia Panny Młodej przez próg sali weselnej.

Po wejściu do Szklanej Czajki rozdano szampana, wzniesiono toast, a goście odśpiewali gromkie „Sto lat” na cześć Młodej Pary. Kolejnym punktem programu weselnego były życzenia dla Pary Młodej. Goście ustawili się w kolejce, by pogratulować nowożeńcom i wręczyć prezenty ślubne oraz kwiaty. Moment składania życzeń to dla fotografa ślubnego świetna okazja do złapania naturalnych i emocjonalnych momentów między Parą Młodą, a gośćmi weselnymi.

Szklana Czajka - wesele
Wesele w Sali Bankietowej Szklana Czajka
Wesele w Szklanej Czajce
Wesele - Sala Bankietowa Szklana Czajka
Sala weselna Szklana Czajka - zdjęcia z wesela

Pierwszy taniec na weselu w Szklanej Czajce

Zabawę weselną Państwo Młodzi tradycyjnie rozpoczęli pierwszym tańcem. Goście utworzyli wielkie koło wokół Kingi i Sylwestra. Następnie, zabawa zaczęła się w najlepsze. Pierwszy taniec na weselu to zdecydowanie jedna z ostatnich bardziej stresujących chwil dnia ślubu. Po nim Państwo Młodzi mogą się już odprężyć i w pełni cieszyć się zabawą i towarzystwem gości.

Sesja plenerowa w dniu ślubu – Sala Bankietowa Szklana Czajka

Z racji świetnego położenia Sala Bankietowa Szklana Czajka, to świetne miejsce na plener w dniu ślubu. Przy sali weselnej mamy las sosnowy na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wyjść na tyły, na trawnik i naszym oczom ukazuje się piękne naturalne tło złożone z drzew. Właściciele Szklanej Czajki zadbali o odpowiedni rustykalny klimat na zdjęciach. Girlandy żarówkowe rozwieszone między drzewami dodają uroku plenerowym zdjęciom ślubnym, szczególnie po zmroku. Najpierw chcieliśmy wykorzystać ostatnie promienie zachodzącego słońca, by wykonać kilka portretów Pary Młodej, a przy okazji zrobić zdjęcia grupowe z chętnymi gośćmi weselnymi.

Następnie kiedy się ściemniło, wykonałem kilka dodatkowych zdjęć plenerowych z boho lampkami w tle. Dzięki świetnemu położeniu bezpośrednie otoczenie Szklanej Czajki stanowi świetne tło dla rustykalnej sesji w lesie. Planując wesele w Szklanej Czajce macie pewność, że sesja plenerowa wyjdzie wyjątkowo!

Rustykalna-sesja-plenerowa-w-lesie-po-zmroku-lampki-boho-girlandy-żarówkowe

Rustykalna sesja plenerowa w lesie po zmroku. Przepis? Lampki boho czyli girlandy żarówkowe zawieszone w lesie!

Rustykalna sesja plenerowa w lesie po zmroku - lampki boho - girlandy żarówkowe

Rustykalna sesja w dniu ślubu, girlandy żarówkowe, Boho sesja w lesie.

Połączenie granatowego nieba z ciepłym światłem żarówek zawsze się sprawdza. Kiedy dodamy do tego tło lasu i piękne emocje Pary Młodej to efekt musi być super!


Sala Bankietowa Szklana Czajka

Sala Bankietowa Szklana Czajka po zmroku

Zabawa weselna w Szklanej Czajce okiem fotografa ślubnego

Wesele to nie tylko tańce na parkiecie, ale również zabawy weselne czy też żywiołowe rozmowy i żart przy stołach. By dokładnie opowiedzieć historię dnia Waszego ślubu i wesela dobry fotograf ślubny sfotografuje różne aktywności, którym oddaje się nie tylko Para Młoda ale i goście weselni.

Sala Bankietowa Szklana Czajka – goście podczas rozmów

Drink Bar na weselu w Sali Bankietowej Szklana Czajka

Drink bar na weselu to świetna alternatywa dla wódki weselnej czy regionalnych wyrobów alkoholowych ze stołów wiejskich. Kolorowe drinki przypadną do gustu szczególnie płci pięknej, ale zapewne znajdą się również wśród mężczyzn amatorzy Wściekłych Psów, Kamikaze czy innych drinków. Drinki na weselu nie tylko świetnie smakują, ale mogą wyglądać znakomicie!

Drink bar na weselu w Sali Bankietowej Szklana Czajka to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wyróżnić się na tle innych wesel i zapewnić swoim gościom nie tylko doskonały smak, ale także niepowtarzalne wrażenia wizualne. Barman na weselu, to doświadczony specjalista, który potrafi przygotować niemal każdy drink z precyzją i znakomitą estetyką. Z całą pewnością drink bar w Sali Bankietowej Szklana Czajka to element, który przypadnie do gustu zarówno młodszemu, jak i starszemu pokoleniu i zapewni wszystkim gościom niezapomniane wrażenia.

Sala Bankietowa Szklana Czajka - widok z klatki schodowej na przedsionek.

Sala Bankietowa Szklana Czajka – widok z klatki schodowej na przedsionek. Przy wejściu umieszczono słodki stolik z czekoladową fontanną, a na przeciwko wejścia swoje miejsce znalazł drink bar.

Sala Bankietowa Szklana Czajka - tańczący goście na parkiecie - podświetlany sufit

Spójrzcie na ten podświetlany podwieszany sufit w szklanej czajce!

Tort weselny – Sala Bankietowa Szklana Czajka

Na większości wesel pojawia się słodka niespodzianka w postaci tortu weselnego. Jako fotograf ślubny uważam tort weselny za jeden z moich ulubionych momentów do uwiecznienia na zdjęciach. Moment krojenia tortu to nie tylko okazja do ciekawych zdjęć pełnych uśmiechów, ale także do uchwycenia ciepłych i radosnych chwil pomiędzy młodą parą, rodziną i przyjaciółmi. W Sali Bankietowej Szklana Czajka, wjazd tortu na salę był niezapomnianym przeżyciem, pełnym emocji i radości. Dodatkowo, wyjątkowo dobrana muzyka i płonące race nadały temu wydarzeniu jeszcze większego dramatu i podkreśliły ważność tego momentu. Z całą pewnością tort weselny w Sali Bankietowej Szklana Czajka to jeden z najważniejszych momentów tego wesela, który zapadnie na długo w pamięć wszystkim gościom i będzie pięknie uwieczniony na zdjęciach.

Fotobudka na weselu w Szklanej Czajce

Fotobudka rozrusza Waszych gości w przerwach między tańcami. Śmieszne przebrania skłaniają do wykonywania wspólnych zdjęć. Gotowe odbitki można wkleić do pamiątkowej księgi gości.

 

Deser lodowy na gałki w rożkach na weselu!

Dość nietypową atrakcją na weselu jest podanie lodów na gałki wprost do rożków lub szklanych pucharków. Każdy chętny na zimny przysmak podchodzi do stanowiska z lodami i wybiera swój ulubiony smak.

Nocna sesja plenerowa w dniu ślubu – Szklana Czajka

Kiedy na zewnątrz zapadły egipskie ciemności, porwałem Parę Młodą na jeszcze kilka zdjęć oświetlonych światłem z grirland żarówkowych zawieszonych w lesie.

To nie Photoshop! Błyszczące kafelki i niska perspektywa w połączeniu z odpowiednim oświetleniem.

Podziękowania dla rodziców – wesele w Szklanej Czajce

Podziękowania dla rodziców to kolejny emocjonalny moment na weselu. Rodzice wychodzą na środek sali weselnej i mogą usłyszeć od swoich dzieci kilka słów podziękowań za trud włożony w wychowanie.

Tym razem to rodzice usłyszeli hasło: Gorzko! Gorzko! I nie było wyjścia!

Tańce i pląsy – sala weselna Szklana Czajka 

Sala Bankietowa Szklana Czajka

I poleciał Sylwek w takt piosenki Rudy się żeni!

Oczepiny w Szklanej Czajce – sala weselna w Czajkowie

O północy przyszedł czas na tradycyjne oczepiny, choć u Kingi i Sylwestra pojawiły się mniej tradycyjne formy wyboru nowej Pary Młodej. Kinga w otoczeniu panienek odcinała kolejno wstążki przyczepione do bukietu ślubnego. Panny trzymały za drugi koniec wstążki, ostatnia Panna została nową Panią Młodą na weselu.

Z kolei Panowie ustawieni wokół Pana Młodego, podawali sobie z rąk tajemnicze pudełko. W środku znajdowała się mucha Pana Młodego. Kiedy muzyka przestała grać, Pan z pudełkiem w ręku zostawał nowym Panem Młodym na weselu.

Tradycyjnie w woj. łódzkim, ale nie tylko, Państwo Młodzi okradani są z butów przed oczepinami, a następnie dokonuje się wymiana butów na alkohol. Ale żeby zdobyć butelkę zimnej wódki weselnej, goście, którzy zabrali buty Państwu Młodym muszą najpierw wykonać przydzielone zadanie. Zadania bywają bardzo zabawne i wywołują u wszystkich obserwujących zmagania uśmiechy na twarzach.

Wesele Szklana Czajka – test zgodności dla Pary Młodej

Wesele Szklana Czajka – test zgodności

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie. Cookie Policy