Podziękowania dla rodziców ❤️ 9 dobrych rad

Co to są podziękowania dla rodziców na weselu i jak zazwyczaj wyglądają?

Podziękowania dla rodziców na weselu

Tradycją stało się już, że na weselu, często około godziny 22:00 przychodzi moment na podziękowania dla rodziców. Zwykle ten punkt programu weselnego wygląda to w ten sposób, że DJ, konferansjer lub wokalista zespołu weselnego zaprasza na środek sali weselnej Parę Młodą oraz ich rodziców. Czasem do rodziców Państwa Młodych dołączają również rodzice chrzestni, a nawet świadkowie. Tutaj następuje jakiś rodzaj przemowy dziękczynnej lub innej aktywności ze strony Pary Młodej (jakiej? o tym za chwilę), a w drugiej kolejności, ma miejsce wręczenie upominków dla rodziców.

Podziękowania dla rodziców - przytulanie

Bardzo często, po wręczeniu prezentów rodzicom, odbywa się wspólny taniec w kółeczku lub w parach. Podczas wariantu tańca w Parach, Pan Młody zatańczy kolejno ze swoją mamą i teściową, a Panna Młoda z tatą i teściem. Teściowie również wymieniają się partnerkami i podziękowania dobiegają końca.

Wariant w kółeczku najczęściej kończy się tym, że wszyscy goście tworzą kółko wokół tańczących w mniejszym kółeczku rodziców z Parą Młodą i rozpoczyna się kolejny blok muzyczny lub jest przerwa na posiłek. Czy to jedyny możliwy sposób na zorganizowanie podziękowań na weselu? Absolutnie nie! W tym artykule przedstawiam ciekawe i nietypowe pomysły na podziękowania dla rodziców!

Prezenty dla rodziców na podziękowania - wesele

Podziękowania dla rodziców - taniec z rodzicami

Kiedy zorganizować podziękowania dla rodziców?

Zapewne zastanawiacie się o której godzinie zrobić podziękowania dla rodziców. Oczywiście dużo będzie zależało od tego, o której rozpoczyna się Wasze wesele.  Z doświadczenia powiem, że im bliżej północy, tym trudniej jest je zorganizować. Dlatego warto jest pomyśleć o godzinach z przedziału między 20:00-23:00. Planując porę na podziękowania, trzeba wziąć również pod uwagę godziny wydawania ciepłych dań, tak by serwis posiłków nie miał miejsca podczas przygotowań.

To samo dotyczy np. rozpoczęcia pracy fotobudki. Zwykle cieszy się ona dużym zainteresowaniem i część gości będzie zajęta fotografowaniem się i nie przyjdzie na podziękowania. Najlepiej swoje plany co do przygotowań skonsultować z DJ-em lub szefem zespołu weselnego. Oni mają duże doświadczenie w planowaniu atrakcji na weselu i jakiś ogólną agendę zabawy weselnej.

Podziękowania dla rodziców

Jak napisać tekst podziękowań dla rodziców?

Oryginalne podziękowania dla rodziców – tekst podziękowań

Życie już tak jest pokrętnie skonstruowane, że kiedy jesteśmy beztroskimi dziećmi, a potem nastolatkami, często nie doceniamy pracy włożonej przez rodziców w nasze wychowanie. Dopiero kiedy na świat przychodzą nasze własne dzieci, zaczynamy rozumieć, tak po ludzku, ile czasu i wysiłku wymaga opieka nad dziećmi. Nieprzespane noce, katarki, gorączki, marudzenie maluchów, bunt nastolatków, a w tym samym czasie obowiązki w pracy. Wychowanie dzieci to często wiele wyrzeczeń. Przygotowując się do pisania tekstu przemówienia na przygotowania dla rodziców weźcie to pod uwagę.

Weselne podziękowania dla rodzicówCzego nie robić?

Jeśli chcecie powiedzieć, coś od serca, tak szczerze, to szukanie gotowych tekstów w Internecie nie będzie dobrym pomysłem. Wiem, że wszyscy jesteśmy zalatani, ale ślub to chyba najlepszy moment na podsumowania i warto poświęcić trochę czasu i wysiłku by zrobić to dobrze. Prawda?

Podziękowania dla rodziców - wesele

Jak zacząć pisać? Tekst podziękowania dla rodziców.

Spróbujcie sobie przypomnieć kilka autentycznych sytuacji z waszego dzieciństwa, być może były to jakieś wybryki, akty nieposłuszeństwa, a może nawet jakieś zabawne zdarzenia z udziałem Waszych rodziców. Być może przyszły Panie Młody miło wspominasz wspólne majsterkowanie z tatą w garażu przy rowerze czy motocyklu? Może przyszła Panno Młoda pamiętasz jakiś wyjątkowy rodzinny wakacyjny wyjazd, który zapadł Ci w pamięć?  Ważne jest by odnieść się do konkretnych sytuacji. Nie musi być ich dużo.

Podziękowania na weselu

Ogólne życzenia są uniwersalne i zawsze się sprawdzają, ale nie trafiają w sedno, tak jak coś, co faktycznie się zdarzyło w Waszych domach rodzinnych. Przecież dziękować można nawet za drobiazgi, bo właśnie te drobiazgi składają się na ogólnie ujęte “dziękujemy za wychowanie”. Dobrze jest przeplatać zarówno wzruszające i zabawne sytuacje. Humorystyczne akcenty pomogą przełamać wzruszenie, które może się pojawić na twarzach Waszych rodziców. Jeśli czujecie się na siłach, możecie ułożyć z tych wspomnień rymowankę lub wierszyk.

Takie oryginalne i wyjątkowe podziękowania dla rodziców na pewno zaskoczą wszystkich!

Podziękowania na weselu

Czy podziękowania dla rodziców to obowiązkowy punkt wesela?

Podziękowania dla rodziców gdy jedno nie żyje, rozwody i inne trudne sytuacje rodzinne.

Życie pisze różne historie. Może się zdarzyć, że któryś z Waszych rodziców odszedł i nie doczekał dnia Waszego ślubu. No właśnie, co zrobić, gdy jedno z rodziców nie żyje? Są też inne złożone sytuacje. W rodzinach zdarzają się niestety separacje i rozwody. Być może Wasi rodzice nie mieszkają już razem. Możecie też mieć różne relacje z rodzicami ze względu na rozmaite sytuacje z przeszłości. To trudne tematy, z którymi niejednokrotnie musimy się mierzyć. To, że inni organizują podczas wesela podziękowania dla rodziców, nie oznacza, że Wy również jesteście do tego zobligowani.

Taniec z rodzicami po podziękowaniach

Chcę Wam przez to powiedzieć, że rezygnacja z podziękowań dla rodziców na weselu nie jest czymś niewłaściwym. Wszystko zależy od tego, jak się czujecie w swojej indywidualnej sytuacji. Jako fotograf ślubny wiele razy byłem na weselach, gdzie oficjalnych podziękowań dla rodziców nie było. Wielokrotnie zdarzało się również, tak, że mimo śmierci jednego z rodziców, podziękowania miały miejsce. Przyczyny rezygnacji z podziękowania mogą być różne, nawet bardziej prozaiczne, jak strach przed publicznymi wystąpieniami. Przecież nie każdy ma osobowość showmana!

taniec z rodzicami po podziękowaniach na weselu

Jeśli w głębi duszy źle czujecie się z występowaniem w takiej sytuacji, nie zadręczajcie się i nie zmuszajcie się do organizacji podziękowań na weselu za wszelką cenę. Owszem to podniosła chwila, ale najważniejsze, by podziękowanie było szczere, nie warto organizować podziękowań wyłącznie na pokaz lub z poczucia obowiązku. Czy brak podziękowań dla rodziców na weselu oznacza brak wdzięczności? Nie! Jeśli chcecie podziękować rodzicom, ale nie w blasku fleszy i kamer, oraz przy gościach weselnych, to możecie to zrobić w inny sposób.

Podziękowania dla rodziców bez afiszowania się!

Podziękowania dla rodziców na weselu

Skromne podziękowania dla rodziców

Musicie mieć świadomość tego, że podziękowania dla rodziców mogą mieć zupełnie inną, kameralna formę. Możecie je zorganizować w formie wizyty w Waszych domach rodzinnych przed lub po weselu. Innym pomysłem jest zaproszenie rodziców na uroczystą kolację do restauracji. Podczas takiego spotkania, bez specjalnych przemów i ceremoniałów, możecie wręczyć rodzicom symboliczne upominki i miło spędzić wspólnie czas. Postawię śmiałą tezę, że czas dla innych i poświęcona im uwaga, to często najcenniejsza rzecz jaką mamy i może znaczyć dużo więcej niż najdroższe prezenty! Takie nowoczesne podziękowanie dla rodziców wcale nie musi się kłócić z tradycją weselnych podziękowań. Jeśli chcecie podarować rodzicom wycieczkę czy weekend w spa, to nic nie stoi na przeszkodzie!

podziękowania dla rodziców na weseluBez pośpiechu – szczere i wzruszające podziękowania na weselu!

Jako fotograf ślubny wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, kiedy miałem wrażenie, że podziękowania odbywały się w pośpiechu. Zamiast przytulania pojawiał się krótki całus w policzek. Miałem wrażenie, że zestresowani Państwo Młodzi, są tak skoncentrowani na wykonaniu tego zadania, że śpieszyli się, by nikomu nie zapomnieć uścisnąć dłoni. Ledwie przyłożyłem oko do wizjera aparatu, a Panna Młoda już podchodziła do kolejnej osoby, wręczając upominek. W tym pośpiechu nie było szans na jakiekolwiek emocje.

Proszę Was! Jeśli decydujecie się na podziękowania na weselu, nie bójcie się emocji! Obejmijcie swoich rodziców – szepnijcie im coś do ucha, przytulcie się! Niech podziękowania nie będą gonitwą! Wzruszające podziękowania dla rodziców to szansa na przepiękne emocjonalne zdjęcia ślubne.
I jeszcze jedna porada na moment wręczania upominków. Wręczając kosze z kwiatami, czy jakieś bardzo duże prezenty, zostawcie je na koniec podziękowań. Najpierw podejdźcie do rodziców bez upominków, a następnie drugi raz wręczcie prezenty. Podczas wręczania, te upominki mogą całkowicie przesłonić Wasze twarze i twarze Waszych rodziców.

Podziękowania dla rodziców

Piosenka na podziękowania dla rodziców – zaśpiewaj dla rodziców

podziękowania dla rodziców

Nietypowe podziękowania dla rodziców na weselu

Potrafisz i lubisz śpiewać? Przygotuj piosenkę na podziękowania dla rodziców. Nie musi to być piosenka “Cudownych rodziców mam”. Jej słowa nie muszą wcale nawiązywać do podziękowań. Wykonanie piosenki specjalnie dla rodziców będzie wyśmienitym prezentem. To może być dowolna piosenka, choć najlepiej sprawdzą się ballady, zarówno w języku polskim jak i zagraniczne utwory. Na pewno Wasi rodzice będą wzruszeni taką wyjątkową niespodzianką.

podziękowania dla rodziców

Taki prywatny recital na pewno spodoba się Waszym gościom. Jest jeden warunek. Zdecydujcie się na zaśpiewanie piosenki dla rodziców jeśli faktycznie muzyka jest Waszą pasją i potraficie śpiewać! Oczywiście jeśli zdecydujecie się na humorystyczny wariant piosenki, to zdolności wokalne nie będą miały znaczenia. Przecież można się pokusić o napisanie zabawnego tekstu pod znaną melodię i w ten sposób podziękować rodzicom, rozbawiając przy okazji wszystkich gości. Ale tutaj znów przyda się talent do pisania tekstów.

podziękowania dla rodziców na weselu

Rymowanka – zabawny wiersz na podziękowania dla rodziców

Kreatywne podziękowania dla rodziców – WIERSZYK

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW NA WESOŁO

Jeśli wolicie zachować swój śpiew na arie pod prysznicem, ale mimo wszystko chcecie rozbawić wszystkich gości na weselu, pomyślcie o humorystyczny wierszu, który możecie napisać specjalnie na tę okazję. Taka zabawna rymowanka, może być świetnym rozwiązaniem jeśli boicie się wzruszeń podczas podziękowań.

Macie obawy, że poleją się łzy i wszyscy będą płakać jak bobry? Napiszcie wesołą historyjkę, o Waszym dzieciństwie i o tym jak się poznaliście. Tak jak zrobili to Kasia i Wojtek na swoim weselu. Spójrzcie na reakcję rodziców i gości weselnych! Jeśli macie wesołe usposobienie to zróbcie podziękowania dla rodziców na wesoło!

Film z podziękowaniami dla rodziców

Wasi filmowcy ślubni mogą dla Was przygotować film z podziękowaniami. Zwykle umawiacie się z nimi w plenerze i za pomocą ruchomych obrazów, czy to przy pomocy tabliczek z napisami, czy podkładając swój głos, możecie wcześniej nagrać treść podziękowań. To świetne rozwiązanie jeśli nie lubicie przemawiać przed dużą publicznością.

Przed nagraniem, zastanówcie się, co chcielibyście przekazać Waszym rodzicom. Napiszcie sobie tekst podziękowań, dzieląc go na krótkie wypowiedzi. Nie musicie uczyć się go na pamięć w całości. Podczas nagrywania, będziecie musieli zapamiętać pojedyncze zdania. Magia kina ma to do siebie, że ujęcia można powtarzać, by wybrać takie, które najlepiej wyszły.

Pokaz slajdów na podziękowanie dla rodziców – film ze zdjęciami

Zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów, więc jeśli nie czujecie się na siłach, by przemawiać, śpiewać lub recytować na swoim weselu, to przygotowanie pokazu slajdów z muzyką może być świetną kreatywną alternatywą. Taki slideshow możecie przygotować samodzielnie lub poprosić Waszego fotografa ślubnego o pomoc. Poza zdjęciami z dzieciństwa warto wcześniej wykonać sesję narzeczeńską i wpleść kilka profesjonalnych zdjęć do pokazu slajdów.

Wspólne oglądanie zdjęć z przeszłości w gronie rodziny i wszystkich gości to może być niezapomniane przeżycie. Nie zapomnijcie wyszukać kliku zabawnych ujęć, by oprócz nostalgicznych zdjęć, był też wesołe momenty. Taki film ze zdjęciami oglądany przez wszystkich gości na weselu to świetna okazja dla fotografa ślubnego do wykonania wielu wspaniałych reakcji.

Co na podziękowania dla rodziców? Prezenty na podziękowania dla rodziców.

Jeśli zastanawiacie się nad tym, co można kupić rodzicom w ramach podziękowań, to mam dla Was uniwersalną propozycję na prezent.

Znów z pomocą przychodzi sesja narzeczeńska.

Podziękowania dla rodziców wesele – obrazy ze zdjęć na prezent

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie podarować rodzicom jako zdjęcia na płótnie lub obrazy oprawione w ramę. Wasi rodzice z radością będą mogli patrzyć na swoje szczęśliwe dzieci.

Fotograf Michał Lis - Wrocław

To już wszystkie porady jakie udało mi się zebrać na temat podziękowań dla rodziców. Mam nadzieję, że znaleźliście tutaj wartościowe inspiracje i macie teraz spójny obraz tego jak mogą wyglądać podziękowania dla rodziców na Waszym weselu. Jeśli jeszcze nie macie fotografa na swój ślub, to zachęcam Was do wysłania zapytania, jeśli tylko będę miał wolny termin, to z przyjemnością będę Wam towarzyszył w dniu ślubu.

Nazywam się Michał Lis i jestem autorem wszystkich zdjęć, które posłużyły za ilustracje do niniejszego artykułu, który napisałem bazując na swoim doświadczeniu w branży ślubnej od 2013r. Zajrzyjcie do mojego PORADNIKA ŚLUBNEGO po więcej inspiracji i ciekawych treści związanych z organizacją ślubu i wesela.

ZADZWOŃ!

Zapraszam do rezerwacji terminu na reportaż ślubny!

Telefon:

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie. Cookie Policy