Fotografia kulinarna 🍕 Wrocław – zdjęcia jedzenia

Dobre powody, by zatrudnić fotografa kulinarnego

fotografia kulinarna - zdjęcia dań obiadowych do menu na instagram

Zdjęcia jedzenia – zrób dobre pierwsze wrażenie!

Jak Cię widzą, tak Cię piszą! To powiedzenie bardzo wiele mówi o tym, jak ważne jest pierwsze wrażenie w kontakcie klienta z daną marką. Mówi się też, że dobre wrażenie można zrobić tylko raz, a w Internecie to od niego zależy czy klient zostanie na stronie, czy po kilku sekundach z niej wyjdzie. Fotografia kulinarna, tak jak zdjęcia wnętrz restauracji, barów lub kawiarni ma ogromne znaczenie w kreowaniu wizerunku Twojej marki.

Nawet jeśli macie już profesjonalne zdjęcia wnętrz, to zdjęcia jedzenia, będą nieodzowne, jeśli aktywnie prowadzicie swoje firmowe profile społecznościowe jak Instagram czy Facebook. Stała obecność na Instagramie wymusza ciągłe odnawianie repertuaru menu. Zdjęcia dań, to doskonała podstawa reklamy. Zdjęcia potraw można umieścić na ulotkach promocyjnych, w menu czy aplikacji służącej do zamawiania dań na wynos. Zdjęcia potraw przydadzą się również na stronie internetowej Waszej restauracji. Również profile w mapach Google czy Tripadvisor można uzupełnić o apetycznie wyglądające zdjęcia. Jak widzicie, zdjęcia kulinarne mają wszechstronne zastosowanie w Waszym biznesie, a inwestycja w dobre zdjęcia jedzenia, zwróci się z nawiązką.

fotografia kulinarna Wrocław - zdjęcia jedzenia, zdjęcia dań, potraw, deserów

Powierz zadanie profesjonaliście – zdjęcia dań – Wrocław

Prowadząc działalność gospodarczą w branży gastronomicznej, dobrze wiesz, że jedna osoba nie może robić wszystkiego. W firmie każdy powinien się skupić na tym, na czym najlepiej się zna. Oczywiście możesz zakupić aparat, pójść na kurs i dowiedzieć się jak robić ładne zdjęcia potraw. Możesz też dojść do wymaganych umiejętności metodą prób i błędów, ale na to potrzebny jest czas i niemałe środki. Profesjonalny fotograf kulinarny ma odpowiedni sprzęt, wiedzę i doświadczenie, by zdjęcia dań wyglądały apetycznie. Podczas jednej sesji możemy wykonać zdjęcia dań do menu lub na Instagram wystarczające na cały miesiąc publikacji.

Apetycznie wyglądające dania – fotografia kulinarna Wrocław i okolice

Nawet najpiękniej udekorowane danie można przedstawić w złym świetle, dosłownie i w przenośni. Sprzęt to nie wszystko, wymagana jest podstawowa wiedza z zakresu pracy ze światłem. Bywa, że na miejscu udaje się wykonać zdjęcia w świetle zastanym, czasem jednak konieczne jest zastosowanie dodatkowego źródła światła błyskowego, by efekt był zadowalający, a jakość najwyższa. Ważne jest by zastosowany obiektyw nie zniekształcał proporcji potrawy.

Zdjęcia jedzenia - fotografia żywności - zdjęcia dla restauracji

Czy chcesz mieć takie profesjonalne zdjęcia potraw? – fotografia kulinarna Wrocław

Zdjęcia dań  – widok z góry

Zdjęcia dań obiadowych można wykonać na kilka sposobów. Jednym z bardziej popularnych typów zdjęć potraw jest widok z góry, tak zwany „flat lay”. Pokazuje on jedzenie w całości wraz z talerzem, na którym podano potrawę. By urozmaicić zdjęcia, można się pokusić o wykorzystanie różnych kolorów i kształtów talerzy. W takim układzie bardzo istotny będzie również rodzaj i kolor blatu, na którym umieścimy talerz z daniem. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie elementów dekoracyjnych znalezionych w restauracji, które mogą posłużyć jako dodatki do kompozycji na stole.

Artystyczne zdjęcia jedzenia

Inną metodą fotografowania potraw jest praca jasnymi obiektywami, które dają małą głębię ostrości. Fotograf kulinarny skupia się wówczas na jednym elemencie dania, a wszystko, co znajdzie się na pierwszym planie i w tle zostanie ładnie rozmyte.

zdjęcia jedzenia - fotografia kulinarna Wrocław
Fotografia kulinarna Wrocław – Profesjonalne zdjęcia przepysznych potraw!

Taki styl wykonywania zdjęć pozwala wydobyć szczegóły na zdjęciach potraw i przykuć uwagę odbiorcy. Niebagatelne znaczenie ma wówczas światło. Dobór kierunku padania światła względem obiektywu pozwala wydobyć tekstury potraw, tak, że nie wydają się one płaskie i bezkształtne. Przecież każdy chce zobaczyć apetycznie wyglądającą, chrupiącą panierkę!

zdjęcia jedzenia, fotografia kulinarna Wrocław

Zdjęcia dań obiadowych – fotografia potraw Wrocław

 

 

Fotografia jedzenia - Wrocław

Zdjęcia kulinarne, to również fotografie napojów, najlepiej ładnie podanych. 

Profesjonalne zdjęcia potraw –  fotograf kulinarny Wrocław
Zdjęcia potraw z restauracji - zdjęcia dań

Zdjęcia potraw z restauracji – półmisek krewetek

Wyobraźcie sobie, że przyjeżdżacie na urlop i w najbliższej okolicy szukacie miejsca, w którym moglibyście coś zjeść. Co zwróci Waszą uwagę podczas wyboru miejsca w aplikacji Tripadvisor? Będziecie zagłębiać się w opisy historii miejsca i pasji do gotowania jej właścicieli? Czy odruchowo skierujecie swój wzrok na apetycznie wyglądające potrawy? Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie opinii klientów, którzy już odwiedzili restaurację. To właśnie zdjęcia jedzenia mają tak wielką siłę oddziaływania!

fotografia jedzenia - zdjęcia potraw - Wrocław

Pieczesz własny chleb? Świetnie! Pokażmy go na zdjęciach kulinarnych!

Dobre zdjęcia jedzenia pomagają sprzedać produkt. Kawę na ten przykład, można zrobić sobie w domu, ale oferując kawę w kawiarni czy restauracji, nie sprzedajemy tylko gorącego napoju z kofeiną, ale całą otoczkę, jak atmosfera we wnętrzu lokalu czy miła obsługa. Klienci lubią wiedzieć wcześniej, co otrzymają na talerzu czy w filiżance. Niespodzianki są fajne, ale nie wtedy gdy jesteśmy głodni lub spragnieni!

Zdjęcia jedzenia w restauracji

Jaki jest cel fotografii kulinarnej? Przede wszystkim zależy nam na tym, by klient, patrząc na dobre zdjęcia potraw, myślał: Mam ochotę na to danie! Chcę je zamówić! Ciekawe czy smakuje, tak dobrze, jak wygląda! Kolejnym krokiem będzie wizyta w restauracji lub zamówienie na wynos. Zdjęcia kulinarne muszą wywoływać uczucie głodu i skłaniać klientów do wizyty w Waszej restauracji czy kawiarni! Tylko pomyślcie jakie problemy będą mieli Wasi klienci, nie mogąc się zdecydować, którego z dań spróbować!

Profesjonalne zdjęcia potraw do restauracji lub kawiarni

Nie ma to jak łyk przepysznej kawy ze spienionym mlekiem!

Zdjęcia deserów lodowych — fotografia kulinarna Wrocław

Któż z nas nie przepada za słodkościami? Deser to zwieńczenie obiadu lub cudowny dodatek do kawy. Ciasta, torty czy babeczki na zdjęciach kulinarnych prezentują się świetnie! Chyba nie ma osób, które przeszłyby obojętnie obok zdjęć deserów lodowych! Lody to trudniejszy temat do fotografowania. W temperaturze pokojowej wyglądają dobrze tylko przez chwilę, dlatego warto sfotografować je sprawnie!

fotografia kulinarna - zdjęcia deserów lodowych - gruszka z lodami

zdjęcia deseru - fotografia żywnwości Wrocław

fotografia potraw - zdjęcia jedzenia do restauracji

Fotografia jedzenia – apetyczny deser lodowy!

Fotografia kulinarna cennik – fotograf Wrocław

Ile kosztują profesjonalne zdjęcia jedzenia w restauracji? Proponuję kompletną usługę wykonania zdjęć jedzenia. Fotograf kulinarny wykona pakiet 31 zdjęć. Tak, abyście na każdy dzień miesiąca mieli po jednym do publikacji, by stale być w kontakcie ze swoimi klientami na Instagramie i Facebooku. Podczas jednej sesji kulinarnej wykonamy zdjęcia do drukowanych ulotek, menu czy na potrzeby marketingu internetowego. Jeśli uda się zrobić ich więcej, to będzie można dokupić dodatkowe ujęcia. Jesteście zainteresowani wykonaniem takiej sesji?

Mam nadzieję, że przekonałem Was, że fotografia potraw to dobra inwestycja, która zwróci się z nawiązką! Zapraszam do skontaktowania się i umówienia na dogodny termin! Jeśli potrzebujecie mniej zdjęć lub interesuje Was inny zakres usług, skontaktujcie się ze mną! Chętnie dowiem się, jakie są Wasze oczekiwania, co do zdjęć kulinarnych.

ZADZWOŃ!

Zapraszam do rezerwacji terminów na sesje.

Telefon:

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie. Cookie Policy